Ana sayfa Bankalar Akbank Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı ve Konut Kredisi Hesaplama

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı ve Konut Kredisi Hesaplama

1863
0
PAYLAŞ

Konut kredisi için Akbank’da karar kıldıysanız, çok fazla çeşitte seçenekler görmeniz mümkün. Bankalar genellikle konut kredisini tek çatı altında kullandırırken, Akbank ise ihtiyaçlara yönelik çeşitli seçenekler sunmaktadır. Sabit faizli, ara ödemeli, balon ödemeli, peşinatsız konut kredisi bunlardan sadece bir kaç örnek. Seçenekler, konut kredisi kullanacak olanların ihtiyaçlarına doğrudan cevap verecek nitelikte. Akbank, her türlü konut alım seçeneğini düşünerek sunmuş olduğu hizmetlerde farklı avantajlar sunuyor. Bu da belli bir kalıbın dışına çıkarak müşterilerin konut alımını daha kolay hale getiriyor. Akbank’ın düşük konut kredisi faiz oranları da müşteriler için oldukça cazip diyebiliriz. Türkiye’de konut kredisinde en düşük orana sahip ilk 10 banka içinde Akbank’ı da gösterebiliriz.

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Akbank konut kredisi faiz oranı 2017 yılı için %1.11 olarak belirlenmiştir. Kredi kullanımında faiz oranı, kullanılacak vade sayısına ve ödeme sistemine göre değişiklik gösterebilir. %1.11’lik oran, 10 yıl vade ile konut kredisi kullanacaklar için geçerlidir. Akbank %1.11’lik bir oran ile kredi sağlarken diğer bankaların oranlarını merak ediyor ve kıyaslama yapmak istiyorsanız Konut Kredisi Faiz Oranları sayfasına göz atabilirsiniz. Akbank’ın en büyük avantajı, ihtiyaçlar doğrultusunda müşterilere özel paketler sunabiliyor olması. Örneğin peşinat ödemeden konut kredisi almak neredeyse günümüzde imkansız. Çünkü yasalar gereği bankalar konut değerinin sadece %75’i kadar kredi kullanım hakkı tanıyor. Akbank ise peşinatsız veya balon ödemeli seçeneklerinde böyle bir imtiyaz tanıyor.

AKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Almaya karar verdiğiniz ev belirlendiyse size ev için ödenecek krediyi merak ediyorsanız ya da çekeceğiniz kredinin aylık ödemelerinin ne kadar olacağını hesaplamak istiyorsanız Akbank konut kredisi hesaplama sayfasını veya sistemimizde yer alan kredi hesaplama sayfasını kullanabilirsiniz. Akbank’da konut kredisi için vade sayısı en fazla 120 ay yani 10 yıl olarak kullanılabilir. En düşük vade sayısı ise 12’dir. Ödemelerinizi ister her ay isterseniz 3 aylık zaman dilimleri halinde ödeyebilirsiniz. Ayrıca çekilen kredi için kredi kullanım tahsis bedeli olarak 500 lira alınmaktadır.

Akbank konut kredisi ekspertiz ücreti ise 750 liradır. Satın alacak olduğunuz evin değerini öğrenmek için banka tarafından gönderilen ekspertize ödenecek bu miktar, evi satın almasanız bile eksper tarafından incelenmiş ve rapor edilmişse bu ücret ödenmek zorundadır. Ek olarak taşınmaz rehin ücreti olarak 116 TL’nin de kredi kullanımında alındığını belirtelim.

KONUT KREDİSİ SEÇENEKLERİ
Genellikle konut kredisi tek bir çerçeve içerisindedir fakat Akbank, yukarıda belirttiğimiz gibi müşterilerin isteklerine doğrudan yanıt verebilmek için farklı sistemler geliştirmiştir. Bu sistemler, konut kredisi kullanımında sizin tarafınızdan en uygun paketi seçmenize yardımcı olmakta. Aynı zamanda kolay kredi sağlamak adına her iki tarafın da işlemlerini hızlandırmaktadır. Peki hangi paketler yer alıyor? Sabit faiz imkanı, ara ödemeli, peşinatsız ev kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, dönemsel ödemeli, balon ödemeli, artan ödemeli, Akbank’ın sunmuş olduğu ev kredisi çeşitleridir. İçlerinden kendinize uygun olanı seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank’dan hizmet alanlar online olarak internet üzerinden konut kredisinin son durumu hakkında bilgi alabilir veya canlı görüşme yaparak detayları öğrenebilmektedir. Akbank’ın bu konuda kendini fazlasıyla ileri götürdüğünü belirtmek gerekir. Kredi başvurunuzu internet üzerinden TC kimlik numarası ve cep telefonu numaranızı yazarak yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK