Ana sayfa Piyasa Altın Altın Günlük Yorum-2 Ağustos 2018

Altın Günlük Yorum-2 Ağustos 2018

1151
0
PAYLAŞ

Dün altın da görülen düşüşün ardından altının Perşembe gününe yükselişle girdiğini söyleyebiliriz. Önceki seansta %0.65 değer kaybeden altın 1.216$’a yaklaşmıştı. Sabah saatlerinde %0.3 bir toparlanmayla 1.220$ aşma çabası dikkatimizi çekiyor.

Altın yatırımcılarına baktığımızda sadece doların hareketlerini izleyerek yön arıyorlar. Dolar yen paritesi düşerse altın yükseliyor. ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşına ilişkin gerilimin artması da az da olsa altına alım getiriyor.

Federa Reserve’in faizleri değiştirmediği ancak dünyanın en büyük ekonomisi için iyimser değerlendirmelerde bulunduğu toplantısının ardından dolar önemli para birimleri karşısında destek bulmuştu ancak güne başlarken yen karşısında yüzde 0.1 değer kaybetti.

Fed toplantısı aslına bakarsak çok yeni bir şey getirmesi bu nedenle altını belirli bantların dışına çıkarabilecek güçte bir gelişme yaşanması.

Teknik olarak baktığımızda saatlik sinyaller alım günlükler ise satış yönlü ama genel olarak daha nötr bir bant içerisinde hareketi bekleniyor. Bugün ağırlıklı olarak 1.216-1.224$ bandında hareket etmesini bekleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK