Ana sayfa Piyasa Altın Altın Günlük Yorum-22 Haziran 2018

Altın Günlük Yorum-22 Haziran 2018

1045
0
PAYLAŞ

Son altı ayın dibini gören altın fiyatları Cuma gününe toparlanarak giriyor. Doların kar satışlarıyla son 11 ayın zirvesinden gerilemesi altının düşüşünü durdurdu.

Önceki seansta 19 Aralık 2017 tarihinden bu yana en düşük seviyesi olan $1,260.84 seviyesini gören altın güne çok hareket etmeden $1,267.38 civarında giriyor.

Fakat hafta geneline baktığımızda %0.9 bir değer kaybı yaşamış durumda. Doların zayıflığı nedeniyle biraz toparlanma yaşasa da bu çok güçlü bir yükseliş olduğunu söyleyemeyiz.

Ticaret savaşının altın üzerinde etkisi var ancak dolar çok zayıflamadıkça altının çok da yükselmesi beklenmiyor.

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşlarına birçok diğer ülkelere de sıçrayabileceği endişesiyle Asya borsaları da güne baskı altında giriyor. Petrol fiyatları önemli petrol üreticilerin toplantısı öncesinde çalkantılı görünüyor.

ABD ve Çin arasında söz düellosuna dönüşen ticaret savaşı küresel ticareti tehdit ederken yeni bir kurban daha bulmuş durumda. Almanya’nın otomobil sektörü.

Altın toparlanmaya rağmen düşüş yönlü baskılarda kurtulmuş değil. Bugün için 1.1270$ seviyesini aşması zor görünüyor. Aşağıda ise rahatlıkla 1.1258$ civarına hedef konulabilir.

BİR CEVAP BIRAK