Ana sayfa Piyasa Altın Altın Günlük Yorum-27 Haziran 2018

Altın Günlük Yorum-27 Haziran 2018

1125
0
PAYLAŞ

1.256 Altın Destekler: 1.251- 1.248-1.241
Dirençler: 1.261-1.267-1.274

Altın fiyatları bugün düşüşünü arttırarak son altı buçuk ayın en düşük seviyesini gördü diyebiliriz. Doların istikrar kazanması ve yatırımcıların başka güvenli liman varlıklarına dönmeleri altını olumsuz etkiledi. Fed’in daha fazla faiz artırımına gideceği beklentileri de altını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Altın ticari gerilimlere ilişkin doğan risklerden pek fazla faydalanamıyor. Ama doların sıkılaşması ve sermaye piyasalarındaki iyileşmelerden olumsuz etkileniyor. Yatırımcıların ABD hazine tahvili ve Japon yeni gibi varlıklarda güvenli liman arayışında oldukları görülüyor.

ABD Başkanı Donald Trump Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in ABD teknoloji şirketlerinde Çin yatırımlarının ölçülü bir şekilde sınırlandırması yaklaşımını onayladı. Doların güçlenmesi ve dördüncü faiz artışı beklentisi altın fiyatlarını dizginliyor. Ancak ticaret savaşının şiddetlenerek devam etmesi ve başka ekonomilere sıçraması durumunda eninde sonunda altın yükselecektir.

Teknik olarak baktığımızda düşüş yönlü sinyaller gelmeye devam ediyor. Bu hafta 1.250$ altındaki seviyeleri görme ihtimali güçleniyor.

BİR CEVAP BIRAK