Ana sayfa Güncel Ekonomi Bazı Ürünlere Damping Vergisi Geldi

Bazı Ürünlere Damping Vergisi Geldi

925
0
PAYLAŞ

PVC yer kaplaması, İran menşeli granit, Çin menşeli fırın ve ocaklar için ateşleme sistemi ithalatına gözetim önlemi ve dampinge karşı vergi uygulanacak. Resmi gazetede yer alan ithalatta gözetim ve haksız rekabetin önlenmesine dair tebliğlere göre, PVC yer kaplamalarının 5 dolar birim gümrük kıymetini haiz olanlarının ithalatı gözetim belgesi ile yapılabilecek.
Diğer tebliğe göre, İran menşeli granit ithalatına yönelik olarak başlatılan önlemlerin etkisiz ılınmasına karşı soruşturmanın tamamlanması sonucu, bu ülkeden Arsam Granite Co. ile Lal Umran Kasır Granite Co. şirketleri hariç olmak üzere diğer şirketlerden yapılan bu kapsamda yapılacak ithalata ton
başına 174 dolar dampinge karşı vergi uygulanmasına karar verildi. Aynı gazetede yer alan son tebliğle, yürütülen soruşturma sonucunda, Çin menşeli fırın ve ocaklar için ateşleme sistemi ithalatının dampingli olduğu ve yerli üretim dalında maddi zarara neden olduğu tespit edildiğinden, ürünün CIF bedelinin %24.55’i oranında dampinge karşı vergi uygulanmasına karar verildi.

BİR CEVAP BIRAK