Ana sayfa Güncel Ekonomi Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır ?

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır ?

1215
0
PAYLAŞ

Bedelli askerliğin kesinleşmesi beraberinde “bedelli askerlik kredisi nasıl alınır?” sorularını getiriyor. Birçok asker adayı bedelli askerliğin şartlarını merak ediyor. Askerliğini bedelli olarak yapmak isteyip de birikimi olmayanlar için bankalar ihtiyaç kredisi gibi bedelli askerlik kredisi kullanımı sunuyor. Talebin oldukça yoğun olması bekleniyor. Peki bedelli askerlik kredisi için şartlar nelerdir ve bedelli askerlik kredisini hangi bankalar veriyor ? Finans Alanı ekibi olarak tüm sorularınızın yanıtını kaleme aldık.

Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru Şartları

  • Bankalar, diğer tüm kredi türlerinde olduğu gibi öncelikli olarak kredi çekecek kişiden teminat isteyecektir.
  • Ödemelerin sorunsuz yapılabilmesi için en büyük teminat ise yine maaş bordrosu olacak.
  • Şayet çalışan biriyseniz ve gelir belgeniz varsa bedelli askerlik kredisi almak için en önemli şartı taşıyor olduğunuz anlamına gelir.
  • Bedelli askerlik kredisi alma şartlarını taşımıyorsanız bu durumda kefil göstererek veya başkası üzerinden kredi alma imkanınız olacak.
  • Bedelli askerlik, bankalar için ciddi bir kredi pazarı oluşturacağı için kredi faiz oranları da düşük olacaktır.
  • Kredi şartları bir yana, bedelli askerlikten yararlanabilmek için yaş kriterini de sağlıyor olmanız gerekmektedir. Belirlenen şartlar kapsamında 25 yaşında olmanız gerekmektedir.
  • Bedelli askerlik için ödenmesi gereken toplam ücret ise 15 Bin TL’dir. Kredi kullanımı gerçekleştirecek olanlar belli bir faize tabi tutulurlar.

Hangi Bankalar Bedelli Askerlik Kredisi Veriyor?

Bedelli askerlik kredisi çekmek istiyorsanız şanslısınız çünkü her banka size bu imkanı tanımayacaktır. Sadece bazı bankalar tarafından sunulan bedelli askerlik kredisi, ihtiyaç kredisi kapsamında sunulmakta ve benzer faiz oranlarıyla müşterilere aktarılmaktadır. Fibabanka, ING Bank, TEB, ABank, Denizbank, Akbank, Garanti Bankası üzerinden kredi talebinizi yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK