Ana sayfa Piyasa Kripto Para “Bitcoin, Küresel Rezerv Para Haline Gelebilir”

“Bitcoin, Küresel Rezerv Para Haline Gelebilir”

1058
0
PAYLAŞ

Kripto para devi Xapo’nun başkanı Ted Rogers, ABD Doları’nın bugün dünyada oynadığı role benzer şekilde Bitcoin‘in küresel bir rezerv varlığa dönüşebileceğine inanıyor. Cheddar’a röportaj veren Rogers, Bitcoin’in değerinin fiyat katalizörü eksikliğinden dolayı önümüzdeki birkaç hafta boyunca stabil kalacağını şu şekilde söyledi: “Gelecek 7 ile 14 gün boyunca şu an bulunduğu yerden çok uzak olmayacağını düşünüyorum.”

“Yüz binlerce dolar değerinde olacağına inanıyorum”

Rogers, Bitcoin’in uzun vadeli performansı hakkında ise gayet olumlu düşünüyor. Xapo‘nun başkanı, BTC’nin önümüzdeki yıllarda yüz binlerce dolar değerinde olacağına inandığını ifade etti. Rogers, bu konuda çok az şüphe duyduğunu söyleyerek altının yerine geçeceğini ve aynı zamanda her yerde geçerli küresel bir para haline gelebileceğini söyledi.

“Bitcoin kısa vadeden ziyade uzun vadeli bir yatırım”

Öte yandan Xapo başkanı, kripto para piyasasındaki düşük likidite nedeniyle son zamanlardaki manipülasyon iddialarının haklı olabileceğine inanıyor. Rogers, bu manipülasyonun piyasanın olgunlaşmaya ve düzenleyicilerin manipülatörlerin kabusu olmaya başlamasıyla sadece kısa bir süre için var olacağını düşünüyor. Ayrıca Rogers, Bitcoin’in kısa vadeden ziyade uzun vadeli bir yatırım olduğu görüşünde.

Müşterileri adına 10 milyar dolarlık Bitcoin saklıyorlar

Kripto para sektöründeki böylesine büyük bir oyuncudan gelen bu açıklamalar şüphesiz heyecan yaratıcı. Xapo, şu anda dünya çapında müşterileri adına 10 milyar dolar değerinde Bitcoin saklıyor ve dünyanın en büyük kripto para şirketlerinden biri.

BİR CEVAP BIRAK