Ana sayfa Piyasa Kripto Para BitGo Yatırımcılara Depolama Çözümü Sunuyor

BitGo Yatırımcılara Depolama Çözümü Sunuyor

1045
0
PAYLAŞ

Bakıldığında çok net bir durum var ki;  Wall Street’in dev firmalarının elinde Bitcoin depolamak ve onun güvenliğini sağlamak için yeni opsiyonlar var veya olacak. Palo Alto destekli bir girişim olan BitGo, kurumsal yatırımcıların faydalanmasını umduğu yeni bir modelinin tanıtımını Pazar günü yayınladığı bir metin ile yaparken; özellikle Bitcoin korunmasının ve depolanmasının önünü açacak bu hizmetin; birçok Wall Street devinin ilgisini çektiği iddia edildi.

BitGo, hatırlanacağı üzere yine bu tarz hizmetleri veren önemli bir firma olan ve hatta bu alanda lisansı da bulunan Kingdom Trust isimli firmayı, Ocak ayında satın alırken; şirketin bu yeni hamlesinin o satın alım dönemindeki olayların da bir devamı olduğu, kripto para kulislerinde konuşulan bir diğer konu. BitGo’nun satın alım işlemi henüz resmi olarak tamamlanmasa da, şirket bu alanda çabuk hareket ederek beğeni kazandı.

BitGo’nun ürün geliştirme departmanı başkanı Tracy Olsen tanıtımın ardından yaptığı açıklamada; yeni çıkacak ürünün geniş spektrumda bir müşteri portföyüne hizmet vereceğini belirtirken, şunları söyledi: Kripto paralar ile ilgilenen ve ona yatırım yapmak isteyen birçok büyük isim olduğunu son dönemde sıklıkla duyuyoruz. Fakat bunlarla birlikte küçük hedge fonları da var. Bunlar da bu tarz hizmetler istiyor. Güvenlik, koruma ve depolama hizmetlerini talep ediyorlar ve bu noktada BitGo olarak devreye biz giriyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK