Ana sayfa Güncel Ekonomi Dolar/TL Güne Yatay Başladı

Dolar/TL Güne Yatay Başladı

988
0
PAYLAŞ

Dolar/TL, güne yatay başlamasının ardından 4,6150 seviyesinde dengelendi. Dün küresel piyasalarda azalan risk iştahı nedeniyle yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL günü %0,66 artışla 4,6165’ten tamamladı. Aynı dakikalarda Euro/TL sınırlı yükselişle 5,3790’dan, sterlin/TL de %0,1 primle 6,0740’tan işlem görüyor.

Analistler, “Çin borsasındaki değer kaybının devam etmesi ve yuanın dolar karşısındaki hızlı düşüşünün, küresel piyasalarda özellikle gelişmekte olan ülke varlıklarına ilişkin risk iştahını azaltıyor” ifadelerini kullandı.

Bugün yurt içinde haziran ayı enflasyonu, yurt dışında ise Euro Bölgesi Üretici Fiyat endeksi ile perakende satışlar verilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, ABD’de yarınki resmi tatil öncesinde bugün piyasaların yarım gün açık olacağını kaydetti.

Analistler, teknik açıdan dolar/TL’de 4,55’in destek konumunda olduğunu, bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda düşüş eğiliminin ivme kazanabileceğini belirterek, olası yükselişlerde ise 4,70’in direnç olarak öne çıktığını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK