Ana sayfa Güncel Ekonomi Dolar’da Geri Çekilme Devam Eder mi?

Dolar’da Geri Çekilme Devam Eder mi?

1239
0
PAYLAŞ

Hafta başında BDDK ve TCMB’nin hamleleri ile Türk Lirası’ndaki kontrolsüz değer kaybının önüne geçilirken BDDK’nın hafta başında döviz swap işlemleri için uygulamaya koyduğu %50 öz kaynak sınırının dün sabah %25’e indirildiğinin duyurulmasıyla kurdaki düşüş hareketi hız kazandı ve 6.00 seviyesinin altı test edildi. Bunun yanında TCMB’nin politika faizini kullanmayarak fonlamayı üst bant faizine yöneltmesi de bir diğer etken olarak düşünülebilir.

Bugün Berat Albayrak’ın yabancı yatırımcılarla yapacağı telekonferansın önemi oldukça büyük. Dün akşam saatlerinde bu konferansa kayıt yaptıran sayının 3000’i bulduğu bildirildi. Bize sorarsanız bu konferanstan gelecek açıklamaların da kur üzerinde etkili olabileceğini düşünüyoruz. Kurda bugün geri çekilmenin 6.05 altında kalınırsa sürmesi olası görünüyor.

Eğer 5.86 altında bir hareket de oluşursa 5.60 ve 5.44’e kadar geri çekilmenin devamı gelebilir. 6.04 üzerinde ise 6.1050 ve 6.35 dirençleri takip ediliyor olacak. Hafta başında BDDK ve TCBM’nin hamleleri ile takip ettiğimiz veriler sonrasında hareket oluşturacak hamlelerden kaçınmamız gerekiyor. Bunun dışında

BİR CEVAP BIRAK