Ana sayfa Bankalar Garanti Bankası Taşıt (Araç) Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Taşıt (Araç) Kredisi Faiz Oranları

1653
0
PAYLAŞ

Otomobil almanın kolay yolu olsa da faiz oranları kredi kullanmayı iki kez düşündürmek zorunda kalıyor. Ödeme tutarını ciddi oranda arttıran kredi faizleri arasında bir çok kişi, en düşük faizli taşıt kredisi veren bankayı arıyor. Rekabet ortamının olması ise bankalar arasında farklı faiz oranlarının olmasını tetikliyor. Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Garanti Bankası da bu konuda rekabette olan bankalar arasında. Bir çok otomobil markasıyla anlaşması bulunan banka vasıtasıyla otomobil kredisi kullanmak çeşitli avantajlar içeriyor. En büyük avantajı ise, anlaşmalı markalar üzerinden taşıt kredisinin kolay şekilde tahsis edilmesi. Bu durum bir çok kişinin tercih etme sebebini farklı yöne çekecek bir etken diyebiliriz.

GARANTİ BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Taşıt kredisinde faiz oranları sık sık değişebilmektedir. Türkiye’deki bankalarda taşıt kredisi için ortalama faiz oranları %1.30 ile %1.50 arasında değişim göstermektedir. Yılın her dönemi farklı oranlarda sunulabilen taşıt kredisi, araba alımını kolaylaştırıyor olsa da, yüksek miktarlı faiz oranları geri ödemede ciddi farklar ortaya koymaktadır. Garanti Bankası taşıt kredisi faiz oranı ise %1.44 olarak müşterilere sunulmakta.

Bankanın anlaşmış olduğu markalar, kredi kullanımda kolaylık sağlarken bu markalar arasında Audi, BMW, Alfa Romeo, Ford, Citroen, Fiat, Honda, Hyundai, Mercedes-Benz, Kia, Renault, Opel, Peugeot, Skoda, Seat, Toyota, Volvo, Volkswagen gibi önemli markalar vardır.

GARANTİ BANKASI TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU

Satın alınacak otomobili seçtikten sonra kullanmak istediğiniz miktarı da belirlediyseniz 444 68 66’yı kullanarak Taşıt kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Unutmayın ki bankalar yasal prosedür gereği otomobilin kasko değerinin %75’ine kadar araç kredisi kullanımına izin vermektedir. Fakat bazı markaların ve bankaların peşinatsız taşıt kredisi sağladığı da biliniyor. Telefon ile başvuru için arama yaptığınızda sizden satın almak istediğiniz otomobile dair bazı bilgiler sorulacaktır. Araç modeli ve yılı, kullanmak istediğiniz miktar ve vade sayısı. Son olarak banka size gelir durumunuzu ve benzeri bir kaç bilgi soracaktır. Bu bilgilere yanıt verirken belgelenebilir yanıtlar vermelisiniz. Örneğin geliriniz belgelenemiyorsa kredi almanıza engel olabilir. Ya da aldığınız maaş 3000 lira fakat belgelenebilir kısmı 1500 liraysa soruya vereceğiniz yanıt 1500 TL olmalıdır. Başvuruyu telefondan değil de internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Garanti Taşıt Kredisi Başvurusu sayfasına geçiş yapıp hemen online olarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

GARANTİ BANKASI TAŞIT KREDİSİNDE İSTENEN BELGELER

Kredini onayı geldiği zaman bankaya gitmeniz ve gerekli belgeler ile birlikte başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. İstenen belgeleri aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:
-Sıfır km otomobiller için proforma fatura
-İkinci el araçlar için araç ruhsatı veya noter onaylı satış sözleşmesi
-Maaş bordrosu
-Emekliler için emeklilik belgesi veya defteri
-Şirketler için firmaya ait vergi levhası
-Kira geliri sahipleri için kira geliri sağlanan evin tapu fotokopisi ve kira kontratı
-Çiftçiler için çiftçilik belgesi

BİR CEVAP BIRAK