Ana sayfa Piyasa Kripto Para Geleceğin En İyi 6 Blockchain Mesleği

Geleceğin En İyi 6 Blockchain Mesleği

1935
0
PAYLAŞ

Sağlık, imalat ve finans hizmetleri de dahil olmak üzere sektör şirketleri; gelişen Blockchain teknolojisinin azaltılmış operasyonel maliyetler, daha hızlı işlem ve daha güvenli kayıtlar gibi ticari avantajlar yaratma potansiyelini araştırıyorlar. Yaklaşık 1500 Blockchain startup şirketi, artık IBM ve Microsoft gibi bir dizi şirketle birlikte Blockchain‘de çalışacak elemanlar arıyorlar. Buna istinaden finansalani.com olarak sizler için rapora göre gelecekteki en iyi 6 Blockchain mesleğini kaleme aldık.

Blockchain Proje Yöneticisi

Şirketler Blockchain çözümleri geliştirmeye ilgi duyuyorlar ve bundan dolayı ihtiyaçlarını bir Blockchain geliştirme firmasına iletmeye gerek duyacaklar. Özellikle müşteri çoğaldıkça, proje yöneticilerinin bu projeleri yönetmesi ve kolaylaştırması gerekecek. Proje yöneticisi, şirketin ihtiyaçlarını teknik dile tercüme etmek ve Blockchain geliştiricilerinin ihtiyaçlarını sade bir İngilizceye çevirmekten sorumlu olacak. Ayrıca Blockchain projesinin yürütülmesini planlamak ve denetlemekte görevli olacaklar.

Blockchain Mühendisi

Raporda, bu yıl her bir Blockchain Geliştiricisi veya mühendisi için 14 açık iş olanağı olduğu belirtildi. Bu profesyoneller, Blockchain kullanan şirketler için dijital çözümler yaratmak ve uygulamaktan sorumlu olacaklar. Mühendisler, şirketlerinin Blockchain teknoloji ihtiyaçlarını araştırmalı ve bu ihtiyaçları karşılayacak uygulamaları oluşturmalılar. Raporda; Java, Hyperledger Fabric, Ripple, Solidity, Python, Bitcoin, Oracle Identity ve erişim yönetimi çözümlerinde yetenekli olmalı gerektikleri de yazıyor.

Blockchain Geliştiricisi

Söz konusu raporda, Blockchain Geliştiriciliği’nin sektördeki en iyi kariyer fırsatı olabileceğinin altını çiziyor. Şirketler verimliliği artırmak ve hızlandırmak için Blockchain kullanmadan önce geliştiricilerin gerekli platformları ve programları oluşturması gerekiyor. Raporda Blockchain geliştiricileri için gerekli olan beceriler; Microsoft SQL Server, Visual Studio, .NET, MVC, AJAX, SQL, C, C ++, C #, Javascript, Node.js, JQuery, SOAP, REST, FTP, HTML, XML, XSLT, XCOD, Nöral ağlar, Regresyon, Çevik Scrum ve MYSQL olarak sıralandı.

Blockchain Kalite Mühendisi

Bir Blockchain Kalite Mühendisi, otomasyon çerçeveleri ve testleri, manuel testler ve gösterge panoları dahil olmak üzere geliştirme ortamındaki tüm kalite alanlarından sorumlu olacak. Bu meslek tipik olarak, QA otomatik test standartlarını geliştirmek, uygulamak ve sürdürmekle birlikte karmaşık Blockchain projelerinin planlanmasından ve tesliminden sorumlu.

Blockchain Yasal Danışmanı / Avukatı

Rapora göre, teknolojide çalışan pek çok avukat/danışman, ICO‘ları nasıl yapılandıracağı ve yöneteceği konusunda tavsiye isteyen potansiyel müşterilerden daha fazla çağrı almaya başladıklarını bildirmişler. Bu projelere rehberlik edecek yasal profesyonellere duyulan ihtiyaç, teknoloji olgunlaştıkça giderek artacak.

Blockchain Tasarımcısı

Şirketler, müşterilere Blockchain alanında sundukları şeyi bildiren web siteleri oluşturmak için tasarımcılara ihtiyaç duyacaklar. Örnek olarak; Hem mobil hem de web uygulamalarında çalışacak Sketch, PS ve Figma ile UI tasarımı yaratabilecek, bir UI tasarımcısı için iş ilanı. Bu profesyoneller ayrıca mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalı ve içerik, operasyon ve pazarlama ekipleriyle çalışabilmelidir.

 

BİR CEVAP BIRAK