Ana sayfa Piyasa Kripto Para İngiliz Halkı: “Bitcoin Çökecek”

İngiliz Halkı: “Bitcoin Çökecek”

1140
0
PAYLAŞ

D-CYFOR tarafından halkın kripto paralara karşı ne gibi bir tavır sergilediğini ölçmek için yapılan ankette halkın %92’sinin Bitcoin‘den haberdar olduğu ortaya çıktı. Ankete katılanların %71‘i herhangi bir ürün/hizmet almak veya satmak için Bitcoin veya herhangi bir kripto parayı kullanmayacağını, %11’i kullanacağını söylerken %18’i yorum yapamayacağını belirtti.

Yapılan ankette aynı zamanda Amazon, Google, Apple veya Facebook gibi şirketler kendilerine ait bir kripto para oluşturmuş olsalar halkın tepkisinin ne yönde olacağı da ölçüldü. Ankette insanlara bu şirketlerden herhangi biri tarafından üretilmiş bir kripto parayı herhangi bir ürünü/hizmeti satın almak veya satmak için kullanıp kullanmayacakları soruldu.

Bu dört şirket arasında en olumlu tepkiyi Amazon aldı. Halkın %26’sı Amazon’un ürettiği bir kripto parayı ticaret amaçlı kullanacağını, %55’i kullanmayacağını söylerken %18’i “bilmiyorum”şeklinde cevap verdi. Halkın diğer şirketler için görüşleri ise şu şekilde:
Google: %19 kullanırım, %62 kullanmam, %19 bilmiyorum
Apple: %17 kullanırım, %64 kullanmam, %19 bilmiyorum
Facebook:%14 kullanırım,%67 kullanmam, %18 bilmiyorum.

Yapılan anket sonuçlarına göre halkın %71’i Bitcoin önümüzdeki altı ay içerisinde ya fiyat bazında düşüş yaşayacağını (%23) ya da tamamen çökeceğini ve değersiz bir hal alacağını (%48) düşünüyor. Nisan 2018’de yapılan ankette ise katılımcıların %61’i bu görüşteydi. Kasım 2017’de yapılan ankete baktığımızda ise halkın yalnızca %47’sinin Bitcoin fiyatının neredeyse sıfırlanacağı görüşünde olduğunu görüyoruz.

D-CYFOR tarafından yapılan ankette halkın diğer kripto paralarla ilgili görüşleri de soruldu. Katılımcılar arasından Bitcoin’e yatırım yapmış olan veya yapmayı düşünenlerin %48’i başka bir kripto paraya yatırım yapmayacağını belirtti. Başka bir kripto paraya yatırım yapmayı düşünenlerin ise tercih sıraları şu şekilde:

  • Bitcoin Cash- %18
  • Ethereum- %17
  • Litecoin- %7
  • Ripple- %4
  • Cardano- %2

BİR CEVAP BIRAK