Ana sayfa Piyasa Kripto Para Litecoin’in Kurucusundan Bitcoin Tavsiyesi

Litecoin’in Kurucusundan Bitcoin Tavsiyesi

1231
0
PAYLAŞ

Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee’nin gerçekten sıradışı bir karakteri var. Bunu söylemeden geçemezdik… Sadece kendi Litecoin’leri ile ilgilenmekle kalmıyor ayrıca insanları Bitcoin almaya teşvik ediyor. İlginç değil mi ?

Bu dengeli ve dürüst yaklaşım kripto para topluluğunu adeta ikiye böldü. Çoğu kişi bunu olumlu karşılarken bazıları da tabii ki eleştirilerde bulunuyorlar. Bugün paylaştığı bir tweette Lee, kripto para yatırımcılarının, başka bir dijital varlık düşünmeden önce en az bir Bitcoin almayı hedeflemeleri gerektiğini söyledi. Lee attığı tweette, en fazla 21 milyon Bitcoin olacağını söyleyerek, yeterli sayıda BTC olmadığını vurguladı. Yani Lee yaptığı paylaşımla, Bitcoin’in az sayıda olması nedeniyle diğer coin’lerden önce en az 1 BTC sahip olmaya çalışılması önerisinde bulundu.

Lee’nin attığı tweet şöyleydi:

“En fazla 21 milyon Bitcoin olacak. Her milyonere yetecek kadar BTC yok. Yani başka bir coin almadan önce (LTC dahil), en az 1 BTC sahibi olmaya çalışın. 1 BTC’ye sahip olduktan sonra, istediğiniz tüm shitcoin’leri satın alın!”

Bilindiği üzere Lee’nin Litecoin’lerini 2017’nin boğa piyasasının zirvesine yakın bir yerde satmasından dolayı kötü bir ünü var ve bu yüzden eleştirilere maruz kalıyor. O zamandan beri Lee’ye yapılan eleştirilerin başında Litecoin’e olan bağlılığının eksik olması geliyor.

Litecoin’in bir shitcoin olduğunu öne sürdüğünü düşünen takipçilerinin tepkilerinden sonra Lee şöyle dedi:

“Diğer coin’lere sahip olmak daha risklidir. BTC’ye sahip olmak daha kesin bir bahis. Yani spekülasyon yapmadan önce sağlam bir şeye yatırım yapın. Ve hayır, ben LTC’ye shitcoin demedim.”

BİR CEVAP BIRAK