Ana sayfa Güncel Ekonomi NETFLIX Harcamaya Tatmin Olmuyor !

NETFLIX Harcamaya Tatmin Olmuyor !

934
0
PAYLAŞ
Orijinal içeriklere iyiden iyiye rotasını çeviren Netflix, bu sene yapacağını öngördüğü 8 milyar dolarlık harcama miktarını 1,5 milyar dolar daha artırmak istiyor.

Kullanıcıların dizi ve film izleme alışkanlıklarına yenilikler getiren Netflix, birkaç sene önce aldığı bir kararla, daha geniş bir orijinal içerik portföyü oluşturmayı hedefledi. Bu kapsamda 2018’in sonuna kadar 8 milyar dolar harcama yapmayı planlayan online medya platformunda evdeki hesap çarşıya uymadı. Şirket tarafından yapılan açıklamalardan elde edilen bilgilerden baz alınarak, 1,5 milyar dolar daha borçlanma planlanmaya başladı. Bu olay neticesinde orijinal içeriklere ayrılmış toplam bütçe 9,5 milyar dolara yükselecek.

Netflix, 2017 senesini 7 milyar dolar harcama ile kapatmıştı. Orijinal içeriklerin değerini keşfeden şirket, bu noktada yatırımlarını artırmaya başladı. Bu doğrultudan 2018 boyunca 8 milyar dolar harcayacağını duyuran online medya devi, ek 1,5 milyarlık borçlanma talebini basın açıklamasıyla duyurdu. Bütçedeki bu yeni düzenlemenin, içeriklerin satın alınması, üretim ve geliştirme, sermaye harcamaları, yatırımlar, işletme sermayesi, potansiyel kazanımlar ve stratejik işlemler gibi genel kurumsal amaçlar için kullanılacağı dile getirildi.

BİR CEVAP BIRAK