Ana sayfa Forex Sabah Stratejisi-2 Nisan 2018

Sabah Stratejisi-2 Nisan 2018

1295
0
PAYLAŞ

Haftanın son işlem gününde ABD borsalarında yükselişler gözlemlenirken, S&P500 endeksi 200 günlük ortalamasının üzerinde kalmaya devam etti. BIST100 endeksi ise haftayı %1,4 oranında değer kaybıyla tamamlasa da düşüşün önemli kısmi temettü ödemelerinden kaynaklandı. Cuma günü olan tatil nedeniyle birçok piyasa kapalıydı. Bugün ABD piyasaları açıkken, Avrupa’da önemli piyasalar kapalı. Asya borsaları ise haftaya hafif alıcılı bir görüntüyle başlarlarken, ABD vadeliler hafif ekside. Türk Lirası ise yatay seyrediyor. Endeks güne hafif alıcılı bir görüntüyle başlayabilir ve Cuma gününe benzer görece düşük hacimli bir seyir izleyebilir. Küresel çapta siyasi gerginlikler ön planda olmasının sebeplerinden biri de önemli verilerinin olmamasıydı. Ama bu hafta veri akışı yoğun. Küresel çapta siyasi gelişmelerin yanında piyasa bu hafta verilere odaklanabilir. Bu kapsamda baktığımızda, yurt içinde yarın açıklanacak Mart ayı enflasyon rakamı önemli olacaktır. Yurt dışında ise ABD’de Cuma günü tarım dışı istihdam verisi takip edilecekken, odakta yine saatlik ücretler olacaktır. Bunların dışında Avrupa Bölgesi’ndeki enflasyon verisi de önemliyken küresel çapta ISM ve PMI’lar öne çıkan diğer veriler olacaktır. 

ŞİRKET HABERLERİ

Halk GYO (HLGYO, Nötr): Halkbank Genel Müdürlük binası olarak kullanılan “Ataşehir Finans Kule” binasının Halkbank’a kiralama süresi, 01.04.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, aylık 1,35mnTL+KDV kira bedeli üzerinden, yeni bir kira sözleşmesi imzalanarak 1 yıl daha uzatılmıştır.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “AL”, Nötr): Banka, TL cinsinden, azami 5 yıl vadeli toplam 3 milyar TL nominal değerli ihraç limiti dahilinde iskontolu veya sabit ve/veya değişken kupon faizli, çeşitli göstergelere dayalı yapılandırılmış borçlanma araçları da dahil her türlü yapılandırılmış borçlanma araçları ihracı gerçekleştirilebilmesi için gerekli tüm işlemlerin yürütülmesi konularında Genel Müdürlüğün yetkili kılındığını duyurmuştur.

Turkcell İletişim: Kendilerini ‘dünyanın tek dijital operatörü’ olarak tanımlayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, küresel markaları ‘Lifecell’ ile dünyaya açıldıklarını söyledi. Türkiye dışında tüm dünyada markasını ‘Lifecell’ olarak belirleyen Turkcell’in bu hedefte ilk durağı Almanya oldu. Turkcell, Almanya’daki iş ortağı Deutsche Telekom ile bir yılda 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. BiP, fizy, Dergilik, lifebox, Yaani ve Fulltrip gibi servislerin böylece Almanya’dan Avrupa’ya yayılması hedefleniyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK