Ana sayfa Bankalar S&P500’de Zayıf Görünüm

S&P500’de Zayıf Görünüm

1146
0
PAYLAŞ

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)-Çin dış ticaret görüşmeleri devam ederken, Çin tarafının imalat sektörü ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile olan dış ticaret açığının kısmen kapatılmasını içeren talepleri kabul etmediği basında yer alan haberler arasında yerini almakta. S&P 500 açılışta kayıpla başlarken, sigorta şirketi AIG’nin beklentilerin altında gelen birinci çeyrek sonuçları ve sağlık sektöründe yer alan hisse senetlerindeki satışlar ağırlığı oluşturuyor.

Buna ilaveten İran nükleer anlaşması revizesi konusunda Trump’ın yanında yer almayan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, İran’ın global petrol ihracatının kesintisiz devam edebileceği yönündeki beklentiyi kuvvetlendirirken, önümüzdeki günlerde petrol fiyatlarında aşağı yönlü baskı görebiliriz. Petrol kaynaklı düşüş ise enerji hisseleri öncülüğünde bir satışın habercisi olabilir.

Tüm bu gelişmeler Amerika Birleşik Devletleri (ABD) 10 sene vadeli tahvil faizlerinin %3 civarında işlem gördüğü son günlerde %2 civarında olan S&P500 2018 sene sonu temettü veriminin yetersiz kalmasına sebep oluyor. Bu nedenle endekste zayıf teknik görünümü destekleyen bir satış baskısı altına girilebilir. 2680 üzerine çıkılmadığı sürece aşağı yön baskısı oluşabilir.

BİR CEVAP BIRAK