Ana sayfa Piyasa Kripto Para Twitter’daki Ethereum Dolandırıcıları Ne Kadar Kazanıyor?

Twitter’daki Ethereum Dolandırıcıları Ne Kadar Kazanıyor?

2577
0
PAYLAŞ

Sosyal medya platformu olan Twitter’da ciddi bir sorun haline gelmiş olan Ethereum dolandırıcılarının günlük kazancı hayretlere sokacak cinsten.

Birkaç aydır özellikle kripto para meraklıları, Twitter’daki kripto para ünlülerinin hesaplarını taklit ederek belirli bir cüzdan adresine bir miktar ETH gönderen herkese çok daha fazlasını iade edeceğini iddia eden Twitter profillerini mutlaka farketmişlerdir. Peki bu ücretsiz ETH dolandırıcılık profillerinin arkasında kim var ve ne kadar para kazanıyorlar? Bitcoinstacks.com’da yayınlanan bir röportaj, bu sorulara ışık tutuyor. Bu röporajda bu dolandırıcılık operasyonlarının elebaşı olarak adlandırılan kişi, operasyonların arkasında küçük bir ekip olduğunu fakat birçok şeyin otomatik gerçekleştirildiğini aktarıyor.

Elebaşı, daha sonra ne kadar para kazandıkları sorusuna gelince, bunun her gün değiştiğini, çoğu gün 100-200 ya da daha fazla ETH olduğunu, bazı nadir zamanlarda ise 50-100 ETH arası kazandıklarını anlatıyor. Bunun neden yaptığı sorulduğunda ise, “Para, kolay para” cevabını veriyor.

Bu Twitter dolandırıcılığı, o kadar sınırları aştı ki Elon Musk’a bile kendisinden söz ettirdi. Musk, Temmuz ayında bot ağını çalıştıran kişilerden etkilendiğini ima eder bir şekilde “Ethereum scambot’larını kimin çalıştırdığını bilmek istiyorum!” demişti.

BİR CEVAP BIRAK