Ana sayfa Güncel Ekonomi Yuva Yıkan Çiftlik Bank !

Yuva Yıkan Çiftlik Bank !

987
0
PAYLAŞ

Hala gündemde kalıcılığını sağlayan binlerce kişiyi, yüz binlerce lira dolandıran Çiftlik Bank, bu oluşuma para yatıran çiftleri de ayırmaya başladı ! Kısacası önce para bitti sonra evlilik… 3 kadın, eşlerinin borçlanıp bu bankaya yatırdığı paralar nedeniyle boşanma davası açtı. Vatan Gazetesi’nden Tolga Atar’ın haberine göre, yüksek kar vaadiyle insanları dolandıran Çiftlik Bank, evlilikleri de sonlandırmaya başladı. İstanbul ve Kocaeli’de boşanma davası açan kadınlar, eşlerinin paraları Çiftlik Bank’a yatırdıklarını dolandırıcılık olayının ortaya çıkmasından sonra öğrendiklerini ileri sürdü.

”BANA KREDİ ÇEKTİRDİ”

‘ÇOCUĞUMU DA ALIP AİLEMİN YANINA YERLEŞTİM’

Kocaeli’de aile mahkemesinde açılan boşanma davasında, 15 yıllık evli olan Tahire Ö. eşi Naci Ö. için anne ve babasından 150.000 TL borç aldığını söyleyerek dilekçesinde şu iddialarda bulundu: “Eşim Naci Ö. çiftlik işleri ile uğraşmaktadır. Büyük bir ahır yaptıracağını inek, koyun, kuzu ve tavuklar almak istediğini ancak paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Babamın durumu iyi olduğu için 150.000 TL kadar borç para alabileceğimi söyledim. İleride iki kat daha fazla geri ödeyeceğini söyledi. 8 ay kadar önce babamdan aldığım para ile benim de bankada bulunan ziynet eşya ve paralarımı çekerek hepsini eşime verdim. Eşim Naci Ö. bir gün eve gelerek bana, ‘paralar gitti dolandırıldık, bittik’ diyerek televizyondaki haberleri göstererek paraları bu sanal çiftliğe yatırdığını söyledi. Ben kaptırmışım gibi benimle her gün yok yere tartışma çıkartmaya başladı. Bu tartışmalar yüzünden çocuğumu da alarak anne ve babamın yanına yerleştim. Bazen telefonla bazen gelerek tartışmaya çalışıyor.”

‘140.000 LİRALIK ARABAMI SATTIRDI’

Yine aile mahkemesine avukatı aracılığı ile boşanma davası açan Kadriye A. eşi Melih A.’nın 140.000 TL’ye aldığı arabasını sattırdığını belirterek, “Eşim Melih A. çok para kazanacağını söyleyerek bana ait 140.000 TL’lik arabamı sattırdı. Kendi arabasını da satan Melih A. bankada biriktirdiğimiz ortak hesabımız olan 90.000 TL kadar parayı da benden habersiz çekmiş. Paraları Çiftlik Bank’a yatırdığını sonradan öğrendim. Hem maddi hem de manevi olarak bu durum beni yıprattı. Eşim Melih A. ile aramızda anlaşamıyoruz. Tüm birikimlerimiz eşim benden gizleyerek sorumsuz davranışları nedeniyle gitti” diyerek boşanmak istedi. Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın ile birlikte 6 kişi, kırmızı bültenle aranıyor.

BİR CEVAP BIRAK