Ana sayfa Kredi 18 Yaş Altındakiler Kredi Alabilir mi? İşte Yanıt…

18 Yaş Altındakiler Kredi Alabilir mi? İşte Yanıt…

1177
0
PAYLAŞ

Kredi başvurularında bankaların istediği kriterler arasında yaş kriteri de bulunmaktadır. 18 Yaşındayım kredi çekebilir miyim? Krediyi çeken ve başvuran kişilerin mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Hatta bazı bankalar minimum yaşı 18 değil 20 olarak belirlemiştir. Henüz reşit olmayan bir kişinin kredi borcunu ödeyecek gücünün olmayacağı düşüncesi, bankaların 18 yaş altına kredi vermemesinin sebebidir. Bankalar, kredi kullanmasına izin verdiği kişilerden bir teminat ister. Bu teminat genellikle belgelenebilir gelir üzerinden sağlanır. 18 Yaşını doldurmamış kişilerin bu yönde bir belge sunamayacağı için kredi talebi alınmaz. Fakat 18 yaş altı için farklı yöntemlerle finansman sağlanabileceğini belirtelim. İşte reşit olmayanlar için kredi kullanımı.

18 Yaş Altı Kredi Kullanımı!

Eğer 18 yaşını doldurmadıysanız fakat nakit ihtiyacınız varsa başvuracağınız farklı yollar vardır. Bunların birincisi kredi kartı ile finansman sağlanmasıdır. Bazı bankalar, 18 yaş altında olanlar için kredi kartı kullanımına izin vermektedir. Bunlardan bazıları Türkiye İş Bankası MaxiPara Gençlik (-18) Kart ve Vakıfbank Junior kartlarıdır. Eğer bu yönde talebiniz varsa banka şubelerini ziyaret ederek kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise veliniz üzerinden kredi kullanabilecek olmanız. Bankalar, eğitim kredisi ismi ile 18 yaş altında olan çocuklar için eğitim kredisi vermektedir. Eğitim kredisi, kişinin anne veya babası üzerinden tahsis edilen kredidir. Çalışan anne veya babanın maaş bordrosu ise teminat olarak istenir. Bir nevi sizin yerinize anne ya da babanızın kredi çekebiliyor olması durumudur.

Yazdığımız bilgilerin dışında 18 yaş altında kredi kullanmak mümkün değil. Bankalar, her zaman geri ödemesini alabileceği müşterilerine hizmet sunmaktadır. Kredi konusunda fazlaca hassas olan bankalar, çeşitli teminatları karşılayamayacak durumda olanlara kredi vermez.

BİR CEVAP BIRAK