Ana sayfa Piyasa Kripto Para 2018’de Sanal Para Yatırımı Yapılır Mı?

2018’de Sanal Para Yatırımı Yapılır Mı?

1654
0
PAYLAŞ
Dijital Paralar

Teknolojinin geldiği noktayı görmemek mümkün değil. İnternet teknolojileri ile ilgili olarak birbirinden farklı çalışmaları gözler önüne seriyor ve kendimizi de bu denge dahilinde ilerletmeye devam ediyoruz. Yoğun hizmetlerin, online dokunuşların bir yeri olan sanal para hizmetlerine baktığımız zaman, ne gibi ve ne şekilde bir yatırım yapılabileceğini hep birlikte görebiliyoruz. Pek çok insanın kulağına giden sanal paralar, özellikle bitcoin rüzgarından sonra iyice ilgi çekmeye başladı. Bu da haliyle insanlar için bir yatırım kapısı arayışı oluştu. Hal böyle iken detayların ve fırsatların oldukça kolay ve hızlı bir yapıda karşımıza çıkarılması adına çok zaman kaybetmeyin ve sizlere dair üretilen bütün çözümleri tek bir tıklama ile incelemeye başlayın. Herkes için farklı ve yoğun bir kullanım hizmeti sağlayan dijital paralar, sanal dünyanın yakın gelecekteki en büyük gerçeği olacak (gerçi hali hazırda da durumlar bu şekilde). Lakin yapılacak olan çalışmalara bakılır ise insanların ihtiyaçlarına dair de çeşitli seçimler yer alıyor. Bireysel bir farklılık ve organize edilen seçimler üzerine daha fazla zaman kaybetmeyin ve sanal paralar dahilinde nelerin yapıldığına göz atın. İsterseniz gelin durumun nasıl ilerlediğine dair şöyle bir geçmişi sorgulayalım.

Sanal Paralar Neden Bu Kadar Büyüdü?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit. En azından konu ile ilgili arkadaşlar konuyu çok daha hızlı bir şekilde anlayacaktır. İnsanların beklentileri her zaman için global çözümler üzerine çalışma yapmak ve bu çalışmaları da kendi içinde organize etmek. Hal böyle olunca daha büyük ve daha hızlı bir fırsat içerisinden ilerleyen çalışmalar için, sanal paralar adına devamlı ve yenilikçi bir hizmeti sunuluyor ve hepsini tek bir yapıdan ön plana çıkarıyor firmalar. Tabi piyasalara baktığımız zaman insanların dijitale dönüş olarak gördüğü sanal paraları yatırım amaçlı olarak satın alması ve harcamaması pek çok para için bir dikkat çekme sireni oldu. Hal böyle olunca sanal paralar insanların bir çıkış yolu gibi göründü ve pek çok kişi de bunun peşinden gitti (başlarda). Sanal paraların üretiminden bu güne en büyük ortak amaç, güvenli olması ve 3. Bir kişi tarafından kontrol edilememesi oldu. Devletlerin müdahalesine kapalı olan sanal kriptolu paralar, haliyle sürekli değer görmeye başladı. Çünkü bir şekilde elinizdeki para ile mevcut bir başka kripto para alabilir ve onunla da global olarak ödeme yapabilirsiniz. Ama tabi bu da yüksek bütçeler çıkardı karşımıza. İşte insanlar da bu yüzden genelde kripto para alıp yatırım yaptı ve elindeki parayı mümkün mertebe harcamadı (daha iyi bir fırsat çıkıncaya kadar). Bu yüzden kripto paraların büyümesinin en özet halini bu şekilde ön plana çıkarabiliriz.

Her döneme dijital bir yatırım

Dijital paraların en büyük artısı yatırım konusunda oldu. Hali hazırda zaten pek çok insan para kullanmıyor. İşlerini hep kredi kartı ile hallediyor ve hatta cep telefonu ile temassız ödeyen insan sayısı bile çok fazla. Bu yüzden gerek online alışveriş seçimleri, gerek kredi kartı kullanmadan yapılan ödemeler gibi karşınıza çıkarılacak birbirinden farklı alternatifleri, zaten dijital bir para ile ödüyoruz. Kredi kartlarının kullanımının artması da buna bir yol açtı ve kripto paralara doğru naçizane bir ‘hoş geldiniz’ deme sürecine girdik. Kim ne derse desin şu bir gerçektir ki, yakın gelecekte (hatta çok uzak değil), kripto paraların, dijital paraların global olarak kullanılmaya başlayacağı (en azından resmi olarak) bir döneme girmeye başlayacağız. Şu anda dahi girdik bile. Ama insanların geneline ulaşması için çok zaman gerekmeyecek. Teknoloji, geldiği her dönemi kendine eviriyor ve bunu paralar için de yapıyor. Yapay zeka ve block chain teknolojizi ile birlikte kripto paraların ilerlemesi gerçekten global manada insanlara kolaylık sağlayacak türden bir seçim oluşturuyor. Bitcoin bu konuda öncü bir para birimi olduğu için (dijital olarak), şu an en yüksek seviyede bitcoin var ve gerçekten de önemli bir alt yapıya sahip. Bu yüzden yatırım konusunda insanlar ilk bitcoin düşünüyor, ama onun da ücretleri malumunuz el yaktığı için pek yanaşmıyorlar.

Dijital Paralara Yatırım Yapılmalı Mı?

Kripto paralar için yatırım yapılmalı mı yoksa durum biraz daha düzelsin de öyle mi yatırım yapalım? Bu gibi konular son dönemlerde insanların aklını karıştırıyor. Şunu baştan söyleyelim ki, en azından bütün paranızı hiçbir şekilde tek bir dijital para birimine yatırmayın. En azından altın kural olan %25’lik seviye kuralını uygulayarak, paranızın yüzde 25 seviyesi ile kripto para alın. Bu sayede olası durumlarda zarar etmemiş olursunuz. En azından zarar etseniz bile bütün paranızın yalnızca 4te biri kadar olur. Altcoinler ile ilgili de bu tarz bir çalışma yapmak istiyor iseniz, yine seviyelerine ve değerlerine bakarak yatırım yapabilirsiniz. Altcoinler, bitcoin alt yapısına oranla çok daha fazla sayıda üretildiği için, geleceği de gerçekten parlak görünüyor bu paraların. Dikkat edilmesi gereken belli başlı maddeler var yalnızca ve onlara dikkat etmek gerekiyor. Peki ama nedir onlar. Hemen anlatalım.

Değişim yapılan sitelere her altcoin eklenemeyebiliyor. Bu da para birimleri konusunda bazı durumlarda sıkışma yaşayabileceğinizi gösteriyor bizlere. Hal böyle olunca da tercihlerinizi daha çok genel geçer altcoinler üzerinde kullanabilirsiniz. Kısa süre içerisinde ilgi çekerek insanlara ulaşacak olan altcoinlere yatırım yaparsanız, rekabet piyasasında da değerlenecektir ilerde bu paralar ve size de günümüzde ya da gelecekte fark etmez, her zaman coin yatırımından para kazanmış olursunuz. Peki bu konuda hangi para birimleri çıkıyor karşımıza örnek olarak? Gelin bir de bu konuya bakalım. Karşımıza çıkarılan örnekleri şöyle inceleyebiliriz.

  • Enjin coin
  • Monacco
  • Basic attention token
  • Siacoin
  • Steem

Yukarıda yer alan 5 altcoin, son dönemlerin en gözde coinlerinden olduğu için tercih edilebiliyor. Bu sayede yakın zamanda patlar ise (yani yükselişe geçer ise) hiç şaşırmayın. Burada durum tamamen sizin beklentilerinize göre ilerliyor ve organize edilen çalışmaları takip etmenize neden oluyor. Ayrıntılı çalışmaları ve diğer bir değişle yatırım konusunda 2018 için sanal para yatırımı yapılır mı diye merak edenleri, yukarıda yer alan altcoinler ile baş başa bırakabiliriz. Çünkü son analizlere göre bu para birimleri (sitemizdeki diğer yazılarda da değindiğimiz gibi) günümüzde de yatırımı her şekilde hak ediyor ve bu sayede ilerleme de detaylı bir şekilde ön plana çıkıyor. Sıralamaları yine yatırım döneminde takip ederek en güncel bilgileri  elde edebilirsiniz. Bu sayede sizlerin de konuyla ilgili gelişmesi ve beklentisi çok daha rahat bir şekilde çıkar karşımıza. Bu yüzden daha fazla zaman kaybetmeyin ve detaylara bu şekilde bir göz atın. Zamanlamalar ve yatırımların dijital paraya olması, geleceğimizin bir şekilde dijital para ile ilişkili olacağını bizlere en iyi şekillerde gösteriyor. Kaçırılmayacak çalışmaların ve fırsatların ihtiyaçlara göre organize edilmesi adına, tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK