Ana sayfa Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

1308
0
PAYLAŞ

Ertelemeli kredi arıyorsanız bankalar 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunuyor. Bir çok banka, kredi kullanımında müşterilerine daha fazla avantaj sunmayı hedeflerken, bunlar arasında en fazla öne çıkan fırsat, ertelemeli ödemeye sahip kredi türleri. Bankalar bu konuda ciddi bir rekabet içerisinde olup, 3 ve 6 ay şeklinde erteleme imkanı tanıyor. Özellikle yıl sonu yaklaştığında 8. ve 9. aydan itibaren bankalar şimdi al gelecek yıl ödemeye başla şeklinde reklamlar yapmaktadır. Örneğin şu sıralar şimdi al 2018’de öde şeklindeki kampanyalar gibi. Peki 3 Ay ertelemeli krediyi hangi bankalar veriyor? 3 Aydan daha fazla ertelemeli kredi almak mümkün mü? Bu konuda merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

ERTELEMELİ KREDİ NEDİR?

Çektiğiniz kredinin ilk ödemesini daha ileri bir tarihte yapmanız anlamına gelir. 3 Ay ertelemeli bir kredi çektiğiniz zaman ilk ödemesi 3 ay sonrasında yapılır. Örneğin Ocak ayında çekmiş olduğunuz kredi için ertelemeli seçeneğini kullandıysanız ve bu ertelemenin 3 ay olduğunu var sayarsak ilk ödeme Nisan ayında gerçekleşir. Maddi anlamda sıkışık olduğunuz bir dönemdeyseniz ertelemeli kredi seçeneğini kullanarak rahat bir nefes alabilirsiniz.

3 AY ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKALAR

Akbank, dilediğiniz taktirde 3 ay ertelemeli kredi kullanım imkanı veriyor. Yıl içerisinde aktif olarak 3 ay ertelemeli kredi kullanımına onay verilirken, yıl sonunda ise 9. aydan itibaren düzenlenen kampanya eşliğinde şimdi al önümüzdeki yıl öde kampanyaları öne çıkmaktadır. Akbank, bu fırsat için müşteri olma kriteri sunmuyor. Yani Akbank müşterisi olmadan da 3 ay ertelemeli kredi kullanabilirsiniz. Başvuru yapmak için Akbank Direkt’i kullanabilir veya bir Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

QNB Finansbank, diğer bir 3 ay ertelemeli kredi kullanımı fırsatı sunan bankadır. Finansbank’ın ertelemeli kredisine başvuruda bulunmak istiyorsanız TC Kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakıp 5030’a SMS gönderebilirsiniz. Ya da internet bankacılığı üzerinden de hızlıca başvuru yapılabilir. Eğer başvurunuzu yüzyüze yapmak isterseniz Finansbank şubelerini ziyaret ediniz.

ING Bank‘da da yine 3 ay ertelemeli kredi fırsatı bulunmaktadır. ING bank, 3 ay ertelemeli krediye en fazla 48 ay vade yapmaktadır. Başvurunuzu ise internet ortamında kolayca ING Bank resmi web sayfası üzerinden yapılabilmektedir.

Bankalar çeşitli dönemlerde çeşitli kampanyalar sunabilmektedir. O sebeple ertelemeli kredi kullanacağınız zaman diğer bankaların da resmi web sayfalarını ziyaret etmeniz ve güncel kampanyalardan haberdar olmanız tavsiye edilir. Yazmış olduğumuz 3 banka, yıl içerisinde aktif olarak ertelemeli kredi veren daimi bankalardır. Fakat yıl içerisinde farklı bankalar benzer ertelemeli krediler verebilmektedir.

ERTELEMELİ KREDİ KULLANACAKLARIN DİKKATİNE
Ertelemeli kredi kullanımı sadece taşıt ve ihtiyaç kredilerinde uygulanmaktadır. Taşıt ve ihtiyaç kredileri ise en fazla 48 ay olarak vadelendirilir. 3 Ay ertelemeli kredi kullandığınızda ise vade sayısı BDDK yönetmeliğindeki kuralı aşıyor ve 51 ay oluyor. Bu sebeple 3 ay ertelemeli kredi kullanımında vade sayısı 45’e çekilmektedir. Bu da ödeme miktarında değişikliğe yol açabilir. Normal şartlarda en fazla 48 ay vade ile ihtiyaç ve taşıt kredisi kullanılabilirken, ertelemeli kredilerde bu vade sayısı 45 olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK