Ana sayfa Güncel Ekonomi ABD Ekonomisinde Güçlü Büyüme !

ABD Ekonomisinde Güçlü Büyüme !

1088
0
PAYLAŞ

Amerika Birleşik Devletleri (ABD): Amerika Birleşik Devletleri, elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu, Kuzey Amerika’nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donalt Trump’tur. Ülkenin Başkenti Washington, DC’dir. Ülkenin telefon kodu+1’dir. 325,7 milyon nüfusa sahiptir.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ekonomisi senenin ilk çeyreğinde yüzde 2.3 seviyelerinde büyüme gösterdi. Beklenilen yüzde 2 seviyeleri idi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ekonomisinde büyüme 2018 ilk çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla sakinleşsede ekonomistlerin beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

2018 ilk çeyrekte GSYH geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 2,3 seviyelerinde artış gösterdi. Ekonomistler ise yüzde 1,8-2,0 seviyelerinde büyüme bekliyorlardı.

2017 4. çeyrekte ise büyüme yüzde 2,9 seviylerini izlemişti. İlk çeyrekte tüketici harcamalarında büyüme, 2017 dördüncü çeyrekteki yüzde 4,0’dan yüzde 1,1’e gerileme seyrederken, işletme yatırımları toparlandı. Altyapı yatırımları yüzde 12,3 artarken, ekipman yatırımları yüzde 6,1 büyüdü.

BİR CEVAP BIRAK