Ana sayfa Güncel Ekonomi Acun ILICALI Borç Yapılandırması İstiyor

Acun ILICALI Borç Yapılandırması İstiyor

1475
0
PAYLAŞ

Ali Acun ILICALI: Ali Acun ILICALI ya da daha yaygın kullanılan ismi ile Acun ILICALI, Türk sunucu, yapımcı ve iş adamıdır. Ilıcalı kurucusu olduğu Acun Medya ile birlikte bünyesinde TV8 ve TV8,5 isimli televizyon kanallarını da bulundurmaktadır.

Acun ILICALI, faktoring şirketlerine olan borcunu bankalara aktarmak istiyor. ILICALI, Şu İfadeleri Kullandı:

“Faktoring borçlarımızı bankalara almak istiyoruz. Çünkü arada 4-5 puan gibi ciddi bir fark var. Ayrıca Türk Lirası kredilerimizi daha cazip faiz imkanı sağlayan döviz cinsi kredilere çevirmek istiyoruz. Bu hızla gidersek birkaç yıla dünyanın en büyük televizyon prodüksiyon şirketi olacağız. Para benim için benzin. Büyümek için benzine ihtiyacım var” dedi.

Tahvil ihracı için bir dönem nabız yokladıklarını dile getiren, halka arz için gelen teklifleri ise şimdilik geri çevirdiklerine değinen ILICALI, şirketin yurt dışı büyümesini tamamlayıp gerçek potansiyelinin ortaya çıkmasının ardından halka arz planladığına ifadelerinde yer verdi. Acun ILICALI, şirketin geçen yıl 800 milyon lira ciro elde ettiğini ifade etti. Aynı kaynak bu gelirin yarısının televizyondan, diğer yarısının ise Türkiye ve yurt dışında satılan programlardan geldiğini aktardı.

 

“Ben adrenalin bağımlısıyım” diyen Acun ILICALI “Yüksek riskli bir iş yapıyorum ve şu anda bunu kontrol altında tutmaya da çalışmıyorum” diye ekledi.

BİR CEVAP BIRAK