Ana sayfa Bankalar Akbank Akbank EFT Saatleri (2018 Yılı)

Akbank EFT Saatleri (2018 Yılı)

1686
0
PAYLAŞ

Akbank EFT saatleri, Türkiye’deki bankalar arasında müşterilerine en fazla memnuniyet sağlayan bankalar arasında listenin üst sıralarında yer almaktadır. Sebebi ise, daha ileri bir saate kadar EFT işlemine onay vermesidir. Eğer sık şekilde EFT işlemi yapıyorsanız ve gün sonunu yakalamakta güçlük çekiyorsanız, Akbank sizin için iyi bir çözüm ortağı olabilir.

AKBANK EFT SAATLERİ

Akbank, müşterilerin yoğunlaşmış EFT taleplerini karşılayabilmek ve mağduriyet yaşanmasını engelleyebilmek için EFT saatini ileri alarak gün içerisinde EFT işlem saatini genişletmiştir. 2018 itibarı ile Akbank müşterileri saat 17:15’e kadar EFT işlemi yapabilmektedir. Bu saat geçtiğimiz yıllarda 16:00 iken zaman içerisinde 17:00’ye çekilmiştir. Fakat Akbank, müşteriler için EFT saatleri değişikliği yaparak biraz daha esneklik sağlayarak, EFT saatini son olarak 17:15 olarak belirlemiştir.

AKBANK EFT SAATİ KAÇTA BAŞLIYOR?

Akbank 17:15 itibarı ile EFT işlemini sonlandırırken, EFT başlangıç saatini de sabah 09:00 olarak belirlemiştir. Yani sabah 09:00 itibarı ile yapılan ET işlemleri doğrudan onaylanır. Eğer tarafınıza bir EFT yapılmışsa sabah saat 09:00’dan sonra onaylanır. Siz EFT yapmayı planlıyor iseniz yine saat 09:00’dan sonra gerçekleştirebilirsiniz.

EFT işlemlerinin onaylanıp onaylanmadığını hesap hareketlerinizden görmeniz mümkün. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız hesabınıza giriş yaparak EFT’nin tamamlanıp tamamlanmadığını, son durumunu görmeniz mümkün. EFT işlemlerinde eğer bakiye müsait değilse, EFt işlemi gerçekleşmez ve otomatik olarak iptal edilir.

AKBANK EFT NASIL YAPILIR?
Akbank müşterisiyseniz EFT yapmanın en kolay yolu, internet bankacılığı yolu iledir. Fakat tek yol kesinlikle sadece internet bankacılığı değil. Akbank ATM’leri, Akbank telefon bankacılığı ve banka şubeleri ile de EFT yapmanız mümkündür.

EFT Nedir?
Akbank EFT, bir bankadan diğer bir bankaya yapılacak olan TL cinsinden tutarı ifade eder. Örnekleyecek olursak Akbank hesabından Vakıfbank hesabına yapılacak olan para transferi EFT işlemine örnektir. Aynı banka üzerinde farklı hesap numarasına gönderim ise havale olarak adlandırılır. Örneğin Akbank hesabınızdan farklı bir Akbank hesabına gönderim yapılacakolursa, bu işlem Havale işlemidir.

BİR CEVAP BIRAK