Ana sayfa Kredi Konut Kredisi Almanya’da Ev Kredisi Nasıl Alınır? İşte Şartları…

Almanya’da Ev Kredisi Nasıl Alınır? İşte Şartları…

4953
0
PAYLAŞ

Yurt dışında ve özellikle Almanya’da ev kredisi kullanarak ev sahibi olmak istiyorsanız bu gayet mümkün. Eğer Almanya’da yerleşik düzen sahibiyseniz ve belli bir ikamet adresiniz varsa Almanya’da konut sahibi olmak çok daha kolay. Bu hizmeti sağlayan Alman ve Türk bankalar vardır. Eğer Türkiye’deki bankalar vasıtasıyla Almanya’daki ev için kredi kullanmak istiyorsanız bu da olabilecek işlemlerden biridir. Tabi bu hizmeti her banka sağlamıyor. Türkiye’de öne çıkan banka ise Türkiye İş Bankası diyebiliriz. Peki Almanya’da ev kredisi nasıl alınır ve şartları nelerdir merak ediyorsanız yazımızın kalan kısmını da dikkatlice okumanızı öneririz.

ALMANYA’DA EV KREDİSİ NASIL ALINIR?

Bankalar bildiğiniz üzere satın alınan evi teminat olarak ipotek eder ve ödeme bitene kadar ipotek kalkmaz. Türkiye’deki ve Almanya’daki bankalar yine bu şekilde bir şart koşarlar. Ülkemizde, Almanya’daki bir ev için konut kredisi imkanı sağlayan banka Türkiye İş Bankası’dır. Satın alınacak evi belirlediyseniz, ekstra herhangi bir kefil gerekmeksizin banka bu ev için size kredi sağlamaktadır.

ALMANYA’DAKİ EV İÇİN KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Bankası vasıtasıyla yapılacak olan konut kredisi başvurusu için banka size Almanya’da gayrimenkul finansmanı sağlamaktadır. Hizmet dahilinde bazı şartların yerine getiriliyor olması gerekir. Şartlar, kredi çekecek kişi tarafından karşılanıyorsa kredi tahsis edilir. Bu süreçte bankanın en fazla 750 Bin Euro kredi verebildiğini hatırlatalım. Bu rakam Türkiye ve Almanya şartlarında verilebilecek en yüksek rakamlarda diyebiliriz. Krediyi çekebilmeniz için Almanya’da ikamet ediyor olmanız gerekli. Yani Alman vatandaşlığınızın bulunuyor olması ya da yerleşim yapmış olmanız gerekli.

BAŞVURU ŞARTLARI VE BİLGİLER:
-Kısa sürede onay
-En az 5 yıl, en fazla 20 yıl vade ile geri ödeme planı
-Sabit faiz oranı
-Konut kredisine teşvik araçlarının entegre edilmesi
-Forward kredisi
-Ekstra masraf yok

Başvurunuzu yapmak için eve ait tapununu olması gereklidir. Başvuruyu yapmak ya da online olarak bankanın ilgili sayfasını ziyaret etmek için Türkiye İş Bankası’nın Gayrimenkul Almanya sayfasını ziyaret ediniz. Veya Gayrimenkul Almanya irtibat numarası olan +49 (0) 69 / 29 90 11 99 numaralı telefondan görüşme yaparak tüm detayları öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK