Ana sayfa Piyasa Altın Altın Günlük Yorum-3 Mayıs 2018

Altın Günlük Yorum-3 Mayıs 2018

1047
0
PAYLAŞ

Bu hafta enflasyon rakamları faiz artışlarında potansiyel bir ivmelenmeye işaret etmişti fakat dünkü toplantının ardından bu ihtimal zayıfladı ve altın gibi yatırım araçları bundan destek bulmuş oldu. Faiz getirisi olmayan altın ABD faiz oranlarındaki artışlarla ilgili her gelişmeye karşı gerçekten hassasiyet gösteriyor.

Gösterge faiz oranlarını 1.50-1.75 aralığında değiştirmeden bırakan Fed bu sene Mart ayında faiz artırımı yapmış ve yıl içerisinde iki tane daha faiz arttırımına gidebileceğinin sinyalini vermişti. Altın piyasalarında yatırımcıların gözleri ayrıca ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile Çin Başbakan Yardımcısı Liu He arasında yapılacak görüşme üzerinde olacak.

Güvenli liman alımları uzun zamandır pek görünmüyor ama son günlerde müzakerelerin beklendiği kadar rahat geçmeyebileceği yönünde sinyaller var ve bu nedenle bu görüşmelerden çıkacak sonuçlar altın piyasalarını ciddi anlamda etkileyeceği aşikar. Ticari konularda yapılacak görüşme öncesinde Asya borsalarının baskı altını girdiğini, doların son zamanlardaki kazançlarını pekiştirdiğini görüyoruz.

Teknik olarak baktığımızda altın saatlik sinyallerde yönsüz görünüyor ancak günlük sinyaller güçlü satış yönünde. Bugün ağırlıklı olarak 1.302-1.317 bandında hareket görülebilir. Şu sıralar yönünü bulmakta zorlanan piyasa ABD-Çin görüşmeleri sonucunda yönünü bulacaktır.
1.309 ALTIN Destekler : 1.302-1.299-1.295
Dirençler:  1.312- 1.317-1.322

BİR CEVAP BIRAK