Ana sayfa Güncel Ekonomi Anadolu Farm Hakkında Suç Duyurusu

Anadolu Farm Hakkında Suç Duyurusu

1419
0
PAYLAŞ

Çiftlik Bank’ın son olayı ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkarken, benzeri bir yapılanma olduğu iddia edilen Kayseri merkezli Anadolu Farm Şirketi hakkında önce Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) araştırdığı, sonra Cumhuriyet Savcılığı’nın da soruşturma başlattığı bildirildi.

Kayseri merkezli yaklaşık 40 binin üzerinde ortağı bulunan ve 2’si Kayseri’de olmak üzere ‘Tauk’ adıyla restoran zinciri ve gıda işiyle uğraşan ‘Anadolu Farm’ şirketiyle ilgili vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun Ocak ayında inceleme başlattığı  ve Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu yaptığı belirlendi.
MASAK’ın suç duyurusundan sonra Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’nın 5 Şubat’ta soruşturma açtığı ve Kayseri Kaçaklık ve Organize Suçlarla Mücade Müdürlüğü’ne konuyu ilettiği, şirket kurucusu Fehmi Özalan ve yöneticileri hakkında soruşturma açıldığı belirlendi.

‘Anadolu Farm’ ile ilgili olarak haberin medyada yer almasının sonrasında şirketin merkez Kocasinan ilçesi Barbaros Mahallesi’nde bulunan 14 katlı plazada ki bürosunun girişinde küçük bir tabela olduğu ve büronun kapalı olduğu görüldü.
Şirkete ait merkez Talas ilçesindeki ‘Tauk’ isimli 2 restorandaki çalışanları ise konuyla bir ilgileri ve bilgileri olmadığını belirterek, medya mensuplarının görüntü almasına büyük tepki gösterdi.

 

BİR CEVAP BIRAK