Ana sayfa Piyasa Kripto Para Apple’ın Kripto Para Uygulamaları İçin Getirdiği Yeni Kurallar

Apple’ın Kripto Para Uygulamaları İçin Getirdiği Yeni Kurallar

1118
0
PAYLAŞ

Apple geliştirici kılavuzunda bir güncelleme yaptı ve kripto para madenciliği için tasarlanmış olan uygulamaların App Store’da pek de hoş karşılanmadıklarını açık açık belirtmiş oldu. Apple yayınladığı kılavuzun güç verimliliğiyle ilgili olan kısmında şöyle belirtiyor: “Uygulama içerisinde gözüken her türlü üçüncü tarafın reklamı da dahil olmak üzere uygulamalar, kripto para madenciliği gibi alakasız arka plan işlemleri sürdüremezler“.
Apple’ın getirdiği yeni güncellemeleri çok daha açık bir şekilde görmek isteyenler için kılavuzun tamamen kripto paralarla ilgili olan kısmı aşağıda yer almaktadır.

3.1.5′ (b) Kripto Paralar:

  • Cüzdanlar: Uygulamalar, belli bir kurum olarak kayıt yaptırmış geliştiriciler tarafından sunuldukları sürece dijital para depolamaya imkan sağlayabilirler.
  • Madencilik: İşlem cihaz haricinde (örn: bulut bazlı madencilik) gerçekleşmediği sürece uygulamalar kripto para madenciliği yapamazlar.
  • Borsalar: Uygulamalar, borsanın kendisi tarafından sunuldukları sürece, onaylanmış bir borsa üzerindeki kripto para işlemlerine veya aktarımlarına imkan sağlayabilirler.
  • ICO’lar: ICO’lara, kripto para bazlı vadeli işlem ticaretine, diğer kripto para bazlı menkul kıymet veya yarı-menkul kıymet ticaretine imkan tanıyan uygulamalar kurulu bankalar, menkul kıymet şirketleri, vadeli işlem tüccarları veya diğer onaylanmış finans kurumları tarafından sunulabilirler ve tüm ilgili yasalara uyum sağlamak zorundadırlar.
  • Kripto para uygulamaları farklı uygulamaları indirmek, diğer kullanıcıları indirmek için teşvik etmek, sosyal ağlarda gönderi yapmak gibi görevler karşılığında para birimi teklif edemezler.

BİR CEVAP BIRAK