Ana sayfa Güncel Ekonomi Aselsan İle SSM Sözleşme İmzaladı

Aselsan İle SSM Sözleşme İmzaladı

1284
0
PAYLAŞ

ASELSAN: ASELSAN AŞ, 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme cihaz ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir kuruluşudur.

SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI (SSM): Savunma Sanayii Müsteşarlığı veya kısaca SSM, Türkiye devletinin ulusal savunma endüstrisini güçlendirme, aynı zamanda da askeri sistem ve teknolojilerin tedarik süreçlerini yönetme amacıyla kurulan sivil bir devlet yapılanmasıdır.

Aselsan ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) arasında sözleşme imzalandı. İmzalanan bu sözleşme, helikopter aviyonik ekipman kitleri tedarikini kapsaıyor.

ASELSAN’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklaması aşağıda yer almaktadır:

ASELSAN ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) arasında ATAK Programı Altyüklenicilik Sözleşmesi Sözleşme Değişikliği-11 ile ilgili olarak, toplam bedeli 132 milyon 815 bin 349 TL ve 35 milyon 784 bin 770 dolar tutarında, ilave helikopter aviyonik ekipman kitleri tedariki için sözleşme değişikliği imzalandığı dile getirildi. Açıklamada, söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların 2020-2021 yıllarında gerçekleştirileceği bildirildi.

BİR CEVAP BIRAK