Ana sayfa Hisse Asya Hisseleri Kayıplarını Sürdürüyor

Asya Hisseleri Kayıplarını Sürdürüyor

1130
0
PAYLAŞ

Asya hisseleri bugün, yatırımcıların ABD’nin korumacı politikalarına ilişkin tedirginliklerini hala risk almaya dair temkinli davranması sonucu geri çekildi ve geçen hafta 2018’deki tüm kazançlarını silen kayıplarını sürdürdü. Yen dolar karşısında değer kaybetti.

MSCI Asya Pasifik Endeksi %0.4 düşerek, Hong Kong saatiyle 10:14’te 171.05 puana düşüş gösterdi. Japonya’da Topix Endeksi %1 düştü ve Çin ve Hong Kong’daki hisse senetleri de değer kaybetti. Enerji sektörü dışındaki tüm hisseler gerilerken, gayri menkul hisseleri Asya bölgesinde en büyük düşüşü kaydetti. Güney Kore’de Kospi Endeksi, ABD Başkanı Donald Trump ile çelik vergisine dair yeni bir anlaşmaya varılmasıyla ve çift taraflı olarak ticaret anlaşmasının revize edilmesinin ardından yükseldi.
Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Fox News’e yaptığı açıklamada, en üst iki ekonomik güç olan Çin ve ABD’nin en az 50 milyar doları bulacak olan gümrük vergisinden kaçınmak için anlaşmaya varacağına dair “temkinli bir biçimde umutlu” olduğunu aktardı.

Piyasalar

  • Topix Endeksi yüzde 1.1 ve Nikkei 225 yüzde 1 geriledi.
  • Hang Seng Endeksi %0.4 ve Hang Seng China Enterprises Endeksi %0.5 geriledi. Şanghay Bileşik Endeksi % 1.3 düştü.
  • Avustralya’da S&P/ASX 200 % 0.6 değer kaybetti, Yeni Zellanda S&P/NZX % 1 geriledi.

BİR CEVAP BIRAK