Ana sayfa Bankalar ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? (Tüm Bankalar)

ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? (Tüm Bankalar)

3814
0
PAYLAŞ

Banka hesabınızda yüksek miktarda para mevcut olsa dahi bankamatikler üzerinden kısıtlı miktarlarda para çekebilirsiniz. Her bankanın günlük ATM para çekme limiti aynı değildir. Bir çok banka müşterisi, bankamatikten dilediği kadar para çekebileceğini düşünür fakat malesef bankalar müşterilerine para çekme konusunda sınırlama yapmaktadır. Bu durum oldukça can sıkıcı olsa da malesef yıllardır değişmeyen bir durum olarak öne çıkmakta. En fazla problem yaşayanlar ise, limitlerin üzerinde yatan maaşın hepsini aynı gün içerisinde çekememek. Ve tabi sadece maaşı çekmek için değil, aynı zamanda acil nakit ihtiyaçlarında da aynı gün içerisinde yüksek miktarlı çekim yapmak istediğinizde bankamatikler sizin bu talebinize yanıt veremiyor. Kredi gündem ailesi olarak hangi bankanın günlük ATM para çekme limiti ne kadar onu araştırdık. Yeni hesap açtırmayı düşünenler ve günlük para çekme limitinin en yüksek olduğu banka hangisi şeklinde bir araştırma içerisindeyseniz doğru yerdesiniz.

ATM PARA ÇEKME LİMİTLERİ (GÜNLÜK)

Bankalar arasında bu konuda ciddi farklılıklar gözlemlenmektedir. Bankalar, belirlenen limitler üzerinde çekim yapılmak istenmesi halinde belli bir komisyon talep etmektedir. Buna rağmen her bankanın bir üst sınırı vardır ve bu limitler çok yüksek miktarlarda değildir. Eğer yüksek miktarda günlük nakit çekimi yapmak istiyorsanız banka ATM’si yerine banka şubelerini kullanmanız tavsiye edilir. Eğer miktar çok yüksekse bir kaç gün önceden şubeyi arayarak bilgi vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde bankalar yüksek miktarlı para çekimleri için olumlu yanıt veremeyebiliyor. Sebebi ise banka şubesinde yeterli tutarın bulunmamasından kaynaklıdır. Örneğin mevduat hesabınızda 200 Bin lira mevcut ve bu tutarı çekmek istiyorsunuz. Şubeye gittiğinizde bu miktarın olmama olasılığı yüksektir ve sizin o anki talebinize yanıt olumsuz olabilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için yüksek miktarlı talepleri bir kaç gün önceden bildirmeniz.

AKBANK ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ
Akbank, hesap türü ve tipine göre limit belirlemesi yapmaktadır. NEO kart ile günlük 1500 TL çekebilirken, NEO MEO ile en fazla 250 TL, Neo Birebir ile 2000 TL, Neo Business ile 4000 TL, Neo Private ile 2000 TL, NeoExI26 ile 1000 TL günlük para çekilebilir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ
Bir İş Bankası müşterisiyseniz günlük limitiniz 1500 TL’dir. Daha süt miktarda çekim olanağı bulunmamaktadır.

ZİRAAT BANKASI GÜNLÜK ATM PARA ÇEKME LİMİTİ
Ziraat bankası günlük ATM para çekme limiti 1500 TL’dir. Emekliler için bu limit söz konusu değildir. Banka müşterileri arasında farklı şekilde gruplandırmalar mevcuttur ve bu gruplardan bazıları daha üst miktarlarda para çekim işlemi yapabilmektedir. Gruplara göre belirlenen limitler baz alındığında en yüksek limit ise 5000 TL ile çiftçilere ait gruptur.

ENPARA ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ
QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık uygulaması olan Enpara ile günlük 7500 liraya kadar ATM’den para çekebilirsiniz. 1750’den sonra çekilmek istenen tutar için ek komisyon alındığını belirtelim. Komisyon ödemek istemeyenler için günlük ATM limiti Enpara’da 1750 TL’dir.

YAPI KREDİ BANKASI ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ
En yüksek limitlere sahip bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası, bireysel müşterileri için günlük 3500 liralık bir limit belirlemektedir. Şirket müşterisi olmanız halinde ise bu rakam 5000 TL’ye yükselmektedir. Yapı Kredi müşterisi olup belirlenen bu limitlerin üzerinde avantajlardan da faydalanmanız mümkün. Örneğin Ardıç Paketi isimli hesaba dahil olarak bu limitlerin iki katı kadar günlük ATM limiti hakkını elde edebilirsiniz.

HALKBANK ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ
Düşük miktarlı limiti olan banka olarak bahsedeceğimiz HalkBank ise günlük ATM’den 1000 TL tutarında bir miktar çekilmesine olanak tanıyor.

TEB ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ
Bir diğer düşük limitli banka ise TEB’dir. Sadece 1000 Liralık para çekme hakkına sahipsiniz.

KUVEYTTÜRK ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ
Popüler bankalardan biri olan KuveytTürk ise ATM’den günde 1500 TL nakit çekimnine izin vermektedir. Banka müşterilerine özel bu limit 3000 Liraya kadar yükseltilebilmektedir.

GARANTİ BANKASI ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ
Ortlamanın üzerinde günlük limiti olan bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Müşterilerine günlük 2000 TL ATM’den çekme imkanı sağlanmaktadır.

ING BANK ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ
ING Bank ATM’lerindeki limit ise 1000 TL’dir. Daha yüksek miktarlı çekimler için komisyon uygulanmaktadır.

AYNI GÜNDE DAHA FAZLA PARA ÇEKMEK İÇİN TÜYOLAR!
-Yukarıda belirttiğimiz limitler 00:00 da sıfırlanmaktadır. Yani gece yarısı saat 00:00’ı geçtikten sonra ATM’den yeniden aynı miktarda nakit çekimi yapabilirsiniz. Böylece bir sonraki gün başlamadan aynı gün içerisinde daha yüksek limitte para çekmiş olabilirsiniz.
-Eğer başka banka hesabınız varsa EFT yaparak paranızın bir kısmını başka bankaya aktarın. Böylece diğer bankadaki limitten de yararlanarak bir o kadar daha günlük para çekim işlemi yapabilirsiniz. Tabi EFT işlemlerinin mesai saatleri içerisinde gerçekleştiğini unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK