Ana sayfa Kredi Aynı Gün Kredi Veren Bankalar (Anında Kredi)

Aynı Gün Kredi Veren Bankalar (Anında Kredi)

1682
0
PAYLAŞ

Nakit ihtiyacı, taşıt kredisi veya konut kredisi için aynı gün kredi veren bankalar vardır. Fakat belli prosedürler çerçevesinde. Acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman anında kredi almak istediğinizde bankalar olabildiğince süreci hızlı tutar. Fakat kredi türü bu konuda önemli rol oynamaktadır. Çünkü çekeceğiniz kredi miktarı yüksekse veya bazı prosedürler gerektiriyorsa aynı gün ödeme alabilmeniz biraz daha zorlaşacaktır. Yazımızda hangi kredi türünü aynı gün alabileceğiniz ve aynı gün kredi alabilmek için ne yapmalı onu öğreneceksiniz.

AYNI GÜN İHTİYAÇ KREDİSİ ALMAK

Başvurduğunuz kredinin hemen aynı gün onaylanmasını istiyorsanız en kolay tür, ihtiyaç kredisidir. İstenen belgeler dışında ek prosedürler gerektirmez ve bir çok banka aynı gün ödemenizi hesabınıza yatırır veya nakit olarak yapar. Aynı gün kredi çekmenizi olumsuz etkileyecek faktörler ise ödemenin yüksek miktarlı olması ve banka merkezinin onayı geç vermesi. Eğer yüksek miktarda nakit çekimi yapmayı planlıyorsanız banka şubesi gerekli miktarı ayarlamakta sorun yaşayabilir. Bu sebeple bir kaç gün önceden mutlaka bildirmek gerekiyor. Örneğin 50 Bin TL ve üzeri ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde banka bunu aynı gün içerisinde teslim edemeyebilir. Bir diğer olumsuz etken oluşturacak durum, banka merkezinden geç yanıt gelmesi. Bilindiği üzere banka, kredi başvuru dosyasını operasyon merkezine ve oradan da banka merkezine iletir. Bu süreç zaman alabileceği için ödemeniz bir sonraki güne sarkabilir.

AYNI GÜN KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

Konut kredisini aynı gün almak biraz zordur. Çünkü konut kredisinde ek prosedürler vardır. Bunların başında da eksper vardır. Bankaya ilgili belgeler ile müracat ettiğinizde banka ekspertiz göndermek için eksper firmasıyla görüşür. Daha sonra ekspertiz ilgili konutu ziyaret ederek rapor hazırlar. Rapor daha sonra banka merkezine gönderilir ve burada kredi başvurusu ile birlikte değerlendirilir. Ödenecek miktarın da konut kredisi olması sebebiyle yüksek olacağını düşünürsek bankanın aynı gün konut kredisi için ödeme yapması biraz zor bir ihtimaldir. Eğer şanslıysanız aynı gün tüm işlemler tamamlanır. Bunun için tavsiyemiz olabildiğince erken saatlerde kredi ön başvurusu yapıp dosyanızı hazırlayıp başvuruyu yapmanızdır. Örneğin ev buldunuz ve ev için yarın konut kredisi başvurusunda bulunacaksınız. Ön başvurunuzu internetten veya SMS ile şimdiden yapıp bankadan yanıt bekleyebilirsiniz. Bankalar SMS ile yapılan ön başvurulara saatler içerisinde dönüş yapmaktadır. Ön başvurunuzun kabul edilmesi halinde gerekli belgeleri hazırlayarak ertesi gün en erken saatte dosyayı sunabilirsiniz. Bu şekilde banka aynı gün içerisinde ekspertiz gönderirse, bir ihtimal işlemler hızlanır ve aynı gün kredi çıkma ihtimali kuvvetlenir.

AYNI GÜN TAŞIT KREDİSİ NASIL ALINIR

Taşıt kredisinde de prosedürler vardır fakat konut kredisi gibi değildir. Satın alacağınız araca dair istenen belgeleri hazır ederek bankaya gittiğinizde aynı gün kredinizin çıkma ihtimali yüksektir. Eğer sıfır otomobil kredisi çekecekseniz bir çok otomobil markası bankalar ile anlaşma yaptığı için aracı olurlar ve işlemleri hızlandırabilirler. Bu sebeple çekeceğiniz kredi için otomobil firmasıyla ortak hareket etmeniz tavsiye edilir.

HANGİ BANKALAR ANINDA AYNI GÜN KREDİ VERİYOR?
finansalani.com ailesi olarak ilk başta banka listesi yapmak istemedik fakat daha sonra bilgi eksikliği olabileceğini düşünerek bankaları da listelemek istedik. Liste yapmama düşüncemizin oluşma sebebi, bankalardan çok şubelerin bu konuda öne çıkmasıdır. Neredeyse tüm bankalar aynı gün kredi verebilmek üzere işlemlerini hızlı tutmak isterler. Fakat her şubede yoğunluk aynı olmadığı için işlemler bankadan bankaya değil de şubeden şubeye değişim göstermektedir diye düşünüyoruz.

-QNB Finansbank
-Ziraat Bankası
-Türkiye İş Bankası
-Garanti Bankası
-Akbank
-Halkbank
-Yapı Kredi Bankası
-Odeabank
-Vakıfbank
-Şekerbank
-Denizbank
-TEB

BİR CEVAP BIRAK