Ana sayfa Kredi İhtiyaç Kredisi Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ve Gerekli Belgeler

Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ve Gerekli Belgeler

1256
0
PAYLAŞ

Her çalışan, maaş bordrosu olan veya bankaya teminat sunabilen banka müşterisi bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapma hakkına sahiptir. Banka tarafından istenen bazı şartları karşıladığı taktirde kredinin aynı gün onaylanarak ödeme yapıldığını belirtelim. Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunu çok farklı kanallardan yapabilirsiniz. İnternet üzerinden, cep telefonundan ya da herhangi bir şubeden bireysel kredi başvurusu yapılabilmektedir. Yazımızda başvurunuzu nasıl ve hangi yollardan yapılır?, Bankanın ihtiyaç kredisinde istediği belgeler hangileridir gibi çeşitli bilgiler yer almaktadır. Eğer herhangi bir geliriniz yoksa ya da belgeleyeceğiniz bir gelir söz konusu değilse banka farklı prosedürler ile kredi kullanımına izin verebilmektedir.

İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kredi talebiniz için en basit yöntem, online olarak işlem yapma yöntemidir. Sitemizde yer alan online kredi başvurusu sayfasından kredi çekmek istediğiniz bankayı seçin ve devam edin. Tüm bankalar listelenmiştir. Ayrıca öncesinde İhtiyaç kredisi faiz oranları sayfasından güncel oranları kontrol ederek bilgi edinerek, size en uygun bankayı seçebilirsiniz. Başvurunuzu dilerseniz SMS yolu ile de yapabilirsiniz. Bunun için sitemizde yer alan SMS ile telefondan kredi başvurusu sayfasına geçiş yapabilir veya bankaların resmi web sayfalarına giderek kredi SMS numaraları bilgisine ulaşıp SMS gönderebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise bankaların çağrı merkezi müşteri temsilcisini telefonla arayarak başvurunuzu iletebilirsiniz. Ve son olarak banka şubelerini ziyaret ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. İlk aşama sadece başvurunuz alınır. İlk aşamayı geçip onay süreci başladığında banka sizden bazı belgeler isteyecektir. Bu aşamada sizden istenen belgeler şöyledir.

İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Nüfus cüzdanı
Gelir belgesi/Maaş bordrosu (2 aydan daha eski olmamalıdır)
Maaş bordrosu yerine SGK ve İşyeri Sicil Numaraları da yeterli olabilmektedir.
Maaşınızdan herhangi bir haciz ya da kesinti olmadığına dair yazı
Emekliler için emekli tahsis belgesi veya hesap cüzdanı
Şahıs şirketleri için gelir vergisi beyannamesi ve vergi levhası
Sermaye şirketleri için vergi levhası ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesi
Kira geliri elde edenler için evin tapusu, son alınan kira bedeli makbuzu ve kira kontratı
Mevduat hesabınız üzerinden faiz geliri elde ediyorsanız hesap dökümü
Çiftçiler için çiftçilik belgesi ile birlikte zirai alanda kazanç elde edildiğini gösterir belge

İhtiyaç kredileri en fazla 48 ay olarak vadelendirilmektedir. Üst limit kişinin kredi notuna ve gelir durumuna göre değişiklik gösterir. Talep edeceğiniz tutar, maaşınız ile ödenebilir taksitlerde olmalı. Bu düşünce ile maaşınız ile ödenmeyecek kredi taleplerinde bulunmanız halinde banka kredinizi onaylamayacaktır. Gelir durumunuza göre kredi talebinde bulunmanız kredi talebinizin onaylanmasına ve hızlı şekilde dönüş almanıza olanak tanır.

BİR CEVAP BIRAK