Ana sayfa Piyasa Kripto Para Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Alınır?

1313
0
PAYLAŞ
Bitcoin Cash

Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Alınır?

 Bitcoin cash, bitcoin para birimi ile birlikte üretilmiş (hatta sonradan ortaya çıkarılmış) bir alternatif para birimidir.

Kripto para birimi olan bitcoinlerin arasında önemli bir çatal olan bitcoin cash, yapısal olarak bitcoin’in sıkıştıktan sonra ona nefes aldırmasını sağlayan bir para birimidir de diyebiliriz. Alım gücü konusunda insanları gerçek anlamda zorlamaya başlayan (özellikle yatırımcılar için) Bitcoin, dayanamadı ve ikiye bölünde. Bu bölünmede de karşımıza bitcoin cash çıktı. Blok değeri olarak baktığımız zaman ortalaması 150 GB değerin de üzerine çıkan Bitcoin için, işlemlerde çok ciddi yavaşlama görülüyor ve sürekli yeni donanım ihtiyacı hissediliyordu. Bu durumdan sonra tek bir transfer için ortalama 20 dakikalık bir bekleme süreci de insanlar için yoğun bir onaylama zamanı sorunu yaratıyordu. Bitcoin cash ise tamamen bu yoğunluğu rahatlatmaya yönelik olarak ortaya çıkarılan bir para birimidir. En azından yola çıkma hedefleri bu şekilde. Bitcoin para birimine alternatif olarak üretilen Bitcoin cash para birimi için, pek çok çalışmayı ön plana çıkarabilir ve hepsini detaylı olarak değerlendirebiliriz. Bitcoin para birimine alternatif olarak geliştirilen bu para, klasik bitcoin değerine göre şu an çok daha uygun seviyelerde ilerliyor. Bitcoin cash para biriminin değeri şu sıralar 423 dolar civarında çıkıyor karşımıza. Bunun da ne kadar sürece piyasalarda tutunup tutunamayacağını yakın zaman içerisinde hep birlikte görmüş olacağız ayrıca.

Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

 Bitcoin cash nasıl alınır sorusunun cevabını sizlere en özet ve sade maddeler ile anlatmak istiyoruz. Altcoin işlemlerinin aktif olarak yapıldığı coin borsalarına baktığımız zaman, yüzlerce çeşit coin biçiminin olduğunu görebiliyoruz. İki farklı yöntem ile bitcoin cash para biriminden satın alabilirsiniz. Bunlardan birisi zaten elinizde bitcoin cash para biriminiz vardır ve elinizdeki bitcoin bakiyesi kadar transfer yapabilirsiniz. Ya da bu konuda çalışmaları yürüten kripto para borsalarından (yerli ve yabancı borsalar) rahatlıkla paranızı çevirebilirsiniz. Sanal cüzdan ihtiyacınız var bunun için tabi. Öncesinde bir sanal cüzdan oluşturmalısınız. Kripto para cüzdanı olarak da bilinen bu sanal cüzdanlar, sizlerin bitcoin cash ya da alternatif kripto para aldığınız zaman o paraları çok daha rahat bir şekilde saklamanızı sağlayacaktır. Bitcoin cash cüzdanınızı aldıktan sonra (ya da oluşturduktan sonra) rahatlıkla bitcoin cash için alışveriş yapabilir, paranızı çevirebilir ve hesabınızda bitcoin cash ile ilgili yüklemeyi, transferi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda hem yerli hem de yabancı para piyasalarını (kripto para piyasası) takip edebilirsiniz. Genellikle bitcoin ya da diğer altcoinler üzerinden dönüştürme yapabileceğiniz gibi, elinizdeki TL değerlerini de bu kapsamdan takip edebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Zaman kaybetmeyin ve sizler de uygun dokunuşları ön plana çıkarmaya devam edin. Sitemizde yer alna sanal cüzdan oluşturma bağlantısından bu konuda net bilgi alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK