Ana sayfa Piyasa Kripto Para Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır?

1508
0
PAYLAŞ
Bitcoin-nedir?

Bir dijital para birimi olan bitcoin için, gerek sektörel, gerek dijital medya piyasası üzerinde olsun pek çok söz bulunuyor. Özellikle sanal para birimleri konusunda ülkemizde yavaş yavaş yükselen bir değer olan (hatta çoktan yükseldi) bitcoin için, yenilikçi bir yatırım diyebiliriz. Peki ama bitcoin tam olarak nedir? Gelin biraz da bu konuya göz atalım ve ön plana çıkarılan seçenekleri rahatlıkla incelemeye başlayalım.

Bitcoin Nedir?

 Bir dijital para birimi olan bitcoin, kendi içinde önemli bir yükseliştedir. Hatta diğer para birimleri arasında da (kripto para) yükselişte olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin bir sanal paradır ve kriptolu bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kullanım alanından tutun da yapısal farklılıklara varıncaya kadar pek çok seçimi kendi içinde ön plana çıkarabilir ortaya çıkarabilirsiniz. Zamana dair kaçırılmayacak ve büyük bir yapıya sahip olan pek çok seçimi ve ihtiyacı kendi içinde kullanabilir ve takip edebilirsiniz. Bitcoin yapısına baktığımız zaman, bir kriptodan ve blockchain zincirinden oluştuğunu görebiliyoruz. İki kişi arası şifreli bir iletişim sağlayan bu para birimi, pek çok yerde kullanılıyor. Özellikle şu sıralar dünya üzerinde oldukça aktif ve yoğun bir yapıda çıkıyor karşımıza. Hem daha verimli, hem de daha estetik ve özverili bir çözüm ile bizlerin karşısına çıkan bitcoin, kullanım için de yatırım için de çok tercih edilen bir dijital para birimidir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

 Bitcoin almak için birkaç yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki ve en kolay olanı, bitcoin değişim sitelerine giderek oradan para karşılığında (dolar ya da TL) bitcoin almanız, ya da bir diğer seçeneğiniz olan madencilik konusu. Bu yapılarda gerçekten aktif bir rol oynamak ve ihtiyaçlara yönelik çözümleri ön plana çıkarmak için sizler de rahatlıkla ve kaliteli bir yapıyla kendi bitcoinlerinizi hazırlayabilir ve çıkarabilirsiniz. İlk yöntem için paraya ve bu konuda size yardımcı olacak bir change sitesine ihtiyacınız var (coin change). Bir diğer seçenek ise bitcoin madenciliği yapmak olacak ve bunun için de kendi ekibinizi kurmanız ve güçlü bir bilgisayar hazırlamanız gerekecek. Bu sayede işlerinizi de hızlı bir yapıda ilerletmiş ve ön plana çıkarmış olacaksınız. En azından sizin için hızlı bir başlangıç yapmanızı sağlayacak olan bu işlemler için, kendi cihazınızı toplamanız çok önemli. Tabi iş sadece bilgisayar toplamakla da bitmiyor. Bunun için bir bağlantı süreci, bitcoin havuzuna dahil olma süreci bulunuyor. Sırası ile bunları yapmak dahi çoğu zaman bitcoin kazanmanızı sağlayamayabilir. Çünkü elinizdeki en güncel teknolojik cihaz dahi (bitcoin madenciliği için hazırlayacağınız), ortalama bir 6 ay sonra eski sürüm olmaya başlayacak ve bu da kullanım açısından kişilerin beklentilerini karşılamayacak. Bu yüzden şu an ki en hızlı yöntem bitcoin satın alma yöntemi olarak duruyor karşımızda.

BİR CEVAP BIRAK