Ana sayfa Piyasa Kripto Para Bitcoin’i Yeniden Uçuşa Geçirecek 5 Durum

Bitcoin’i Yeniden Uçuşa Geçirecek 5 Durum

1081
0
PAYLAŞ

Çokta verimli ve pozitif geçmeyen üç ayın ardından, artık kabul etmek gerekir ki Bitcoin bir şekilde tarihteki en yüksek değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Fakat tüm bu düşüşlerin sonrasında, piyasada yavaşta olsa toparlanma sinyalleri kendini belli ederken, biz de sizler için finanasalani.com olarak şu günlerde 9 bin dolar seviyelerinde gezinen Bitcoin’in fiyatını yeniden 20 bin dolarlara getirmesini sağlayacak 5 durumu kaleme aldık. Bakalım Bitcoin’i yeniden uçuracak 5 durum neymiş…

1-) Daha İyi Bir Güvenlik Alt Yapısı

Bitcoin’in gerçekten büyük bir sıçrama yapabilmesi için önemli ataklara ihtiyacı var. Bunlardan birisi, değer birimi olarak iyice kullanıma girmesi ve bir değiş tokuş aracı olması. Ancak bunların gerçekleşip Bitcoin’in değerinin katlanması için gerekli olan en temel şey; hiç kuşkusuz daha iyi bir güvenlik alt yapısı. Hep daha güvenli hem de daha kullanıcı dostu bir sistemin devreye girmesi gerektiğini belirten Block Star CEO’su Christian Ferrişunları söyledi: Bitcoin’in altın gibi ilerde bir değer belirtme aracı olarak kullanılacağını düşünecek olursak; daha iyi bir güvenlik donanımı hayli elzem. Böylesi bir sistemin devreye girmesi demek daha iyi güvenlik sağlanması ve yatırımcıların daha rahat edip daha fazla para yatırması demek. Bu da, kullanımı arttıracak ve başta dediğimiz şeyin gerçekleşmesine katkıda bulunacak önemli bir faktör. O yüzden böylesi bir sistemin şart olduğu kanaatindeyim.”

2-) Fiyatlarda Bir İstikrar

Fiyatlarda yakalanacak olan bir istikrarın; Bitcoin’in kullanımını teşvik edici yönde olacağına ve onu ana akım sisteme daha güçlü bir şekilde getireceğini düşünen Ferri, şunları söylüyor: ”Eğer Bitcoin gerçek bir değiş tokuş aracı olarak kullanılacaksa, bunun sağlanması için bir kere fiyatlarda bir denge ve istikrar yakalanması kesinlikle ama kesinlikle gerekiyor. Eğer bu sağlanırsa bir fincan kahvenin fiyatı da sabitlenir. Kimse bir kahveye bir gün 5 dolar veriyorken, ertesi gün 50 dolar vermek istemez.”

3-) Büyük Yatırımcılar Gelmeli

Bitcoin fiyatlarına hayli olumlu yansıyacağını düşünen Fabric Foundation başkanı Paul A. Taylor, sektöre büyük para girmesi gerektiğini ve büyük paranın da büyük yatırımcıda olduğunu belirterek şöyle konuştu: ”Büyük yatırımcıların parasını alıp kripto para sektörüne yatırması olumlu bir etki yaratacak ve fiyatları arttıracaktır.” Taylor’ın görüşlerine katılan bir başka isim ise CrowdFundX kurucusu Darren Marble. Marble ise şu ifadeleri kullandı: ”Bu aşamada büyük yatırımcıların Bitcoin fiyatını arttıracak anahtarı elinde tuttuğunu söylemek mümkün. Likidite, güvenlik, ICO’lar vs. vs. derken bu sebeplerden dolayı büyük yatırımcının henüz piyasaya girdiğini görmüş değiliz. Ancak bu durum pek tabii ki gelecekte değişebilir.”

4-) Düzenlenmiş Borsalar

Tabii ki bazı çok zengin ailelerin yatırım şirketleri Bitcoin almak için sektöre giriş yaptılar ve bazıları da araştırmalarına devam ediyor ama önemli bir farkı yaratacak alanlardan biri de tartışmasız kurumsal yatırım firmalarının şova katılması. Elbettebunun için, bu kadar kurumsallaşmış ve büyük firmaların bazı güvenceler alması gerekiyor. Şu andaki kripto para borsalarının güvenlik açıkları, hack olayları ve daha diğer hırsızlıklar… Açıkçası bu yatırımcıları şu an için uzakta tutan önemli bir etken. Fakat bunun değişmesi, borsaların yasal zeminde düzenlenmesi ile birlikte işler değişebilir. Konuyla ilgili konuşan Darren Marble, şu önemli noktaya değiniyor: ”NASDAQ, Coinlist ve tZERO gibi düzenlenmiş ve tanınan borsalar olur da kripto paralar için bir borsa açacak olurlarsa, o zaman kurumsal yatırımcılar da işin içine girebilir. Eğer bu olursa gerçekten barajın kapakları açılır ve piyasada dönen toplam para neredeyse 1 milyar doları çok rahatlıkla bulur. Bu da, Bitcoin için büyük bir fiyat artışı ve yeni bir rekor anlamına gelir.”

5-) Borsa Yatırım Fonları’nın Devreye Girmesi

Kripto para kaynaklı borsa yatırım fonlarının işin içine dahil olması da, Bitcoin fiyatlarını zirveye çıkaracak önemli bir gelişme olabilir. En azından Chris Kline böyle düşünüyor. Konuyla ilgili konuşan Kline, şunları söyledi: ”Kripto para kaynaklı borsa yatırım fonlarının işin içine girmesi demek komisyonculuk şirketleri için çok daha kolay  bir ticaret ortamı yaratılması demek. Bu da Bitcoin ve onun özelinde diğer tüm kripto paraların fiyatlarına olumlu yansıyacaktır. Zaten bana kalırsa fiyatlarda yükseliş kaçınılmaz olacak.”

BİR CEVAP BIRAK