Ana sayfa Kredi İhtiyaç Kredisi Borç Kapatma ve Borç Transferi Kredisi

Borç Kapatma ve Borç Transferi Kredisi

1714
0
PAYLAŞ

Biriken borçlardan sıyrılmanın en kolay yolu, bankaların sunduğu borç kapatma kredisi hizmetidir. Tabi eğer çekilecek yeni bir kredi için maddi olarak ödeme gücü elveriyorsa. Günümüzde çok sayıda kişi, gerek kredi kartı borcu gerekse elden borçlanma ile maddi sıkıntılar yaşamaktadır. Bu durum zamanla kişilerin sicilini ve kredi notunu olumsuz etkiliyor. Daha da önemlisi ödenmeyen borçlar sebebiyle bir anda haciz ile karşı karşıya kalmanız mümkün. Böyle bir duruma düşmemek için bankalar borç kapatmaya yönelik kredi hizmeti vermekte. Krediden faydalanmanın şartları da başvuru yapması da oldukça kolay. Eğer siz de borçlarınızdan yeni bir kredi çekerek kurtulmak istiyorsanız bu hizmetten yararlanmanız mümkün.

BORÇ KAPATMA KREDİSİ NEDİR?

Aktif borçlarınızı kapatmak için sunulan bir kredi hizmetidir. Bir bankada bulunan borçlarınızın kredi ile ödenmesine yardımcı olur. Örneğin A bankasındaki borçlarınızı ödemek için B bankasından borç transferi kredisi çektiğinizde A bankasındaki borçlarınız o kredi ile kapatılır ve borcunuz tek kredi çatısı altında ödenir. Güncel faiz oranı üzerinden hesaplanacak olan borç transferi kredisi uygun faiz oranları ile kullanılabilmektedir. Borç kapatma kredisi kaç ay vade oluyor derseniz en fazla 48 ay vade ile kullanılabilmektedir.

KİMLER BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KULLANABİLİR?
Borçlarınızı kapatmanız için gerekli olan borç transferi kredisini sadece maddi gelir sağlayabilen ve bunu belgeleyebilen kişiler kullanabilir. Banka teminat olarak bir çok kredi kullanımında istediği maaş bordrosu ister. Maaş bordrosunu bankaya sunabilecek müşteriler krediyi sorunsuz şekilde alabilir. Ne kadar borç transferi kredisi alabilirim diye soracak olursanız gelir düzeyiniz ve ödeyebilecek aylık taksit tutarına göre size bir rakam verilir. Banka sizin için inceleme yaptıktan sonra vereceği kredi miktarını size bildirir. Borç transferinde konut, taşıt ve kredi kartı geçerli işlem görürken, konut kredisi bu kapsama dahil olmamaktadır.

BORÇ KAPATMA VE BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ BAŞVURUSU
Borçlarınızın kapatılmasına yönelik başlatacağınız borç transferi kredi işleminin ilk adımını banka şubelerinden yapabilirsiniz. İlk olarak diğer bankalara olan borcunuzu hesap ederek toplam borcunuzu çıkarın. Daha sonra borçlarınızı kapatmak için kredi çekeceğiniz bankaya giderek borç transferi kredisinden faydalanmak istediğinizi iletin. Eğer işlemlerin hızlı olarak başlamasını istiyorsanız bankaya müracat etmeden önce borç kapatma kredisi için istenen belgeler olan maaş bordrosu ve kimlik kartını yanınızda götürün. İşlemlerin başlamasıyla birlikte aynı gün içerisinde veya en geç bir kaç gün içerisinde banka size krediyi tahsis edecektir. Tabi kredi notunuzun da uygun olması halinde kredi alabileceğinizi unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK