Ana sayfa Piyasa Kripto Para Bugüne Kadar 100 Milyonu Aşkın Ethereum Üretildi !

Bugüne Kadar 100 Milyonu Aşkın Ethereum Üretildi !

1050
0
PAYLAŞ

Ethereum arz büyüme grafiğine göre, Ethereum’un toplam arzı 100 milyonu aştı. Toplam arz, piyasada dolaşan kripto paraları ve genel halkın elinde bulunan paraları gösteren en iyi gösterge. CoinMarketCap verilerine göre, dolaşımdaki arz, toplam arz veya maksimum arz yerine piyasa değeri hesaplamasının ana bileşeni.

ether-supply-chart-1024x458.jpg

Bitcoin’in ardından en çok ses getiren kripto para olan Ethereum büyüme ivmesini sürdürüyor. Ether’in arzındaki sürekli artış Ether yatırımcıları başta olmak üzere kripto para topluluklarını, itibari para birimleriyle aynı ekonomik sebepten dolayı endişelendiriyor. Bir emtianın, para biriminin ya da alelade bir malın fiyatının yükselmesi için arzında, talebi karşılayamayacak bir kıtlık olması gerekir. Para birimleri tarafından bakıldığında, para biriminin sürekli olarak üretilmesi kıtlık yaratmaz ve para biriminin değerinin artmasına engel olur. Dolaşımdaki Ether adetinin 100 milyonu geçmesiyle bu endişeler bir kez daha gündeme gelmiş durumda.

Tabii ki ilk etapta Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin olmak üzere çok sayıda insan enflasyon endişesini aşmak için çeşitli çözüm önerileri sunmuş durumda. Geçmiş yıllarda yaptığı açıklamasında Ether arzının 100 milyonu geçmeyeceğini öngören Buterin bu önerisinde yanılmış ve bu yıl nisan ayında Ethereum İyileştirme Önerisi sunmuştu. Bu öneri ile Buterin, her yıl arzı yaklaşık yüzde 10 artan Ether’in toplam arzını 120 milyon adetle sınırlandırma fikrini sunsa da bugüne kadar EIP üzerinde ortak bir karara varılamadı.

BİR CEVAP BIRAK