Ana sayfa Piyasa Kripto Para Buntinx: “Bitcoin Fiyatı İçin Endişelenmeye Gerek Yok”

Buntinx: “Bitcoin Fiyatı İçin Endişelenmeye Gerek Yok”

1012
0
PAYLAŞ

Genellikle Bitcoin ile ilgili yazdığı yazılarıyla tanınan Belçikalı  yazar Jean Pierre Buntinx, geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatıyla ilgili  bir yazı yazdı. ”Bitcoin dünyasıyla iç içe olmak, kısa süreli değişimleri ve tutarsızlıkları göz ardı etmek demektir. Kripto paraları senelerdir takip eden insanlar, yazılı olmayan şu kuralı çok iyi bilirler: Bitcoin fiyatı her zaman yorumlamaya ve spekülasyona açıktır. Her şeye rağmen, tüm bu gidişat hala yükselmektedir.

Bitcoin Fiyatı Gayet İyi Durumda

Tahmin edersiniz ki konu Bitcoin fiyatı olunca, birçok insan heyecanlanabiliyor. Geçen sene çok ani bir yükseliş ile 1000 doların altında olan fiyat, neredeyse 20.000 dolar olmuştu. Bu yükselişle hayal denilen şeyin oldukça gerçek olabildiği ortaya çıktı. Yine de bu çılgınlık şu anlık sakinleşti ya da öyle görünüyor. Birçok kişi Bitcoin fiyatına kısa bir zaman dilimi için bakmaya eğimlidir. Şu anki değer, 2017 Aralık sonlarıyla karşılaştırılınca önemli ölçüde düştü. Bu tamamen beklenen bir gelişmeydi ve uzun vadede Bitcoin piyasasına çok fayda sağlayacak. Kripto para dünyasında çok büyük kazançlar, her zaman için bir miktar şüphe barındırabilir.

Bazı uzmanlar yakında 25.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatı görebileceğimizi söylüyor. Diğerleri ise 2020 yılına kadar BTC başına yarım milyon ya da daha fazlasını planlıyorlar. Bu tahminlerin hepsi tamamen doğru ya da tamamen yanlış olabilir. Bu konuda spekülasyon yapmak, gün sonunda hiçbir amaca hizmet etmez. Bitcoin fiyatı bir yönde veya başka bir şekilde gelişecek, şu anlık bu kadarı garantili.”

 

BİR CEVAP BIRAK