Ana sayfa Güncel Ekonomi Bursa’da Nefes Kredisi

Bursa’da Nefes Kredisi

1057
0
PAYLAŞ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim BURKAY, 2 Nisan’da başlatmış oldukları Nefes Kredisi’ne başvuran 1200 firmanın 220 milyon liralık destekten faydalandığını ifade etti. Burkay, “Firmalarımızın nakit ihtiyacına çözüm sunan ‘Nefes Kredisi iş dünyamıza büyük moral verdi.” dedi.

BTSO Başkanı İbrahim BURKAY, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde KOBİ’ler için başlatılan aylık yüzde 0.99’luk faiz oranıyla ilk 6 ay ana para geri ödemesiz, 18 ay vadelerle sunulan krediden 1200 firmanın faydalandığına ifadelerinde yer verdi.

Bursa’daki iş dünyası temsilcilerinin, 220 milyon liralık kaynaktan yararlandığını ifade eden BURKAY, “BTSO olarak ‘KOBİ’ler için Nefes Kredisi’ne ülkemizde en fazla katkı sağlayan odalardan biri olduk. ‘Nefes’ kredisi ekonomimizin can damarı olan KOBİ’lerimizin ticaret hayatına önemli bir destek sundu. İş dünyamızın yüksek ilgisi de ne kadar doğru bir adım attığımızı gösteriyor” şeklinde konuştu.

Nakit akışının çok önemli olduğu dönemden geçildiğinine dikkatleri çeken Başkan BURKAY, “Bu dönemde özellikle KOBİ niteliğindeki firmalarımızın güçlü desteğe ihtiyacı var. KOBİ’lerimizin en önemli meselesi olan teminatlandırma konusuna çözüm üretiyoruz. Finansman talebindeki küçük ve orta ölçekli üyelerimiz, ‘nefes’ kredisi ile kolay ve hızlı bir şekilde bu kaynağa ulaştı. Oda olarak her zaman üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK