Ana sayfa Piyasa Kripto Para Cardano Nedir? Nasıl Alınır?

Cardano Nedir? Nasıl Alınır?

1253
0
PAYLAŞ
Cardano

Cardano son dönemlerin en hızlı yükselişinde olan para birimlerinden biri. Tabi yine diğer coin para birimleri ile rekabet ettiği için dengesini de korumaya devam ediyor. Rehber cevaplarımıza bakarsanız şu soruların cevaplarını kolaylıkla ön plana çıkarabileceksiniz. Cordano coin para biriminin farkı nedir ve diğer para birimlerine göre nasıl şekillenir? Gelin hepsine tek tek göz atalım.

Cardano para birimi, son haftaların belki de en çok konuşulan para birimlerinden biri olarak çıkıyor karşımıza ve bu da ihtiyaçların çözümleri üzerinde gayet etkin bir seçim sağlıyor. Sadece 6 aylık bir geçmişe sahip olmasıyla birlikte, piyasa hacmindeki yükselişinin hızlı olmasından dolayı 6. Seviyelere kadar ulaşmış durumda. 5. Sırada yer alan litecoin ile birlikte taht savaşına giren Cardano, nasıl bu şekilde yükseldiğine dair merakları da üzerine çekmeye başladı. Cardano (ADA) olarak çıkıyor karşımıza bu para birimi ve katmanlı bir mimariye sahip olarak hizmet veriyor. Yani güvenlik üzerine yoğunlaşılmış bir sanal para birimi dersek yanlış olmaz. Yapısıyla kendini besleyen bu para birimi, yapısal olarak ethereum ile benzerliklere sahip. Bu da bu paranın bir diğer farklı alanı oluyor bu yüzden. Küresel akademisyenlerin yorumlarına bakacak olursak, akademik araştırmalar ile birlikte kurulan özel bir para birimi ve ilt blockchain projesi olarak çıkıyor karşımıza. Yani yoğun ve güçlü bir blok zinciri var ve bu zinciri de akademisyenler kurmuş diyebiliriz Cardano için. EN azından arkasında devasa bir akademisyen kitlesi bulunduğu için kontrolü ve yapısı da ona göre güçlü bir bağ ile çıkıyor karşımıza. Yapı bakımından da Ethereum ile şu an en büyük rakip olan Cardano, daha gelişmiş özellikleri olduğu için dikkatleri üzerine çekmeyi iyi beceriyor. Hem son kullanıcı deneyimine önem veriyor bu para birimi, hem de regülatör dediğimiz sistem dinamitlerinin de fikirlerini besliyor kendi içinde ve bunu projesine yansıtıyor. Blok zinciri teknolojisinin yapısı ile mahremiyet konusunda oldukça önemli artılara sahip olan Cardano para birimi, orta yol bulma konusunda da iddialı gibi görünüyor. Bu da devletler ile iyi anlaşabileceği anlamına geliyor ama durumlar nasıl ilerleyecek hep birlikte göreceğiz.

Cardano Nasıl Alınır?

Cardano nasıl alınır sorusuna gelecek olursak, dijital para birimlerinin genel olarak alışverişi için kullanılan özel coin piyasalarından bu parayı rahatlıkla bulabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Bu yüzden ya Bitcoin, ya da Ethereum ile alabilirsiniz. Bunun dışında nakit para ya da doğrudan kredi kartı, dolar ve benzeri paralar ile almanız mümkün görünmüyor. Cardano’yu satın almak için düşük komisyon ücretleri de ön plana çıkıyor çoğu zaman ve bu konuda öneriler genellikle Binance sistemi oluyor. Tabi yine tercihler sizin araştırmalarınıza bağlı. Şimdiden iyi çalışmalar diliyoruz.  

BİR CEVAP BIRAK