Ana sayfa Yatırım Centerra Gold Firmasından Kayseri’ye Yatırım Kararı!

Centerra Gold Firmasından Kayseri’ye Yatırım Kararı!

1171
0
PAYLAŞ
Centerra Gold Yatırım

Centerra Gold’dan Kayseri develiye altın çıkartmak için 210 milyon dolarlık yatırım kararı.

Toronto borsasında işlem gören ve yıllık 2 milyar ciro yapan firma Türkiye’de yapmış olduğu araştırmalar sonucunda yatırım kararı aldı.

Dünya madenciliğinin en büyük organizasyonlarından biri olan PDAC Toronto’da bugün sona erdi. AA muhabirine açıklamalarda bulunan Centerra Gold firmasının yatırım ilişkilerinden sorumlu olan başkan yardımcısı John Pearson,Türkiye’nin madencilik açısından görkemli bir ülke olduğunu söyledi.

Pearson Türkiye’de gördükleri yeni gelişmelerden dolayı çok heyecan duyduklarını ve yeni projelerinin imar ve inşaatı için sabırsızlıklandıklarını dile getirdi.

Türkiye’de yeni maden tesisi kurmak için çok görkemli bir ülke olduğunu söyleyen Pearson ayrıca Türkiye’nin hergün ilerleyen bir maden sektörünün olduğunu dile getirdi. Türkiye’de işlerinimizi büyütüp,genişletmek istiyoruz dedi.

Türkiyede ki keşif ve araştırmaları süresince devlet yetkilileri ve yerel halkla en iyi şekilde diyalog kurma fırsatı bulduklarını anlattı ve şunları dile getirdi

Türkiye’nin madencilik sektörüne ve keşiflere ileri görüşlü bir bakış açısı olduğunu gördük dedi.    CenterraGold firması olarak 2009 ve 210 yıllarında bir keşif alanına dahi olduk bu keşife dahil olmamız bize Öksüt Projesine kapı açtı ayrıca maden yataklarının keşfine yol açmış oldu. Ülke ekonomisi hakkında edinmiş olduğumuz bilgiler bizi 210 milyar dolarlık bir yatırıma karar verme noktasına getirdi.

Türkiye yatırım yapılabilecek bir ülke ayrıca yürürlükte olan madencilik yasaları firmalara kar odaklı bir iş portföyü sunuyor. Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı ve yeni maden yataklarını keşfetmeyi istiyoruz.

CENTERRAGOLD 210 MİLYON DOLARLIK KREDİ İŞLEMİNİ TAMAMLADI

Centerra gold firması’nın Türkiyede’ki çalışmaları için yürütmüş olduğu Öksüt Madencilik A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü Alper SEZENER 210 milyon dolarlık yatırım için, uluslararası banka kredileri ve izinler tamamlandı. Nisan ayı için inşaata başlamayı madene ulaşım yollarını tamamlamayı planlıyoruz. Bunun sonrasında 22 ay içerisinde ilk altınımızı çıkartıp operasyona başlamayı öngörüyoruz diye konuştu.

SEZENER önceliğin işçi ve iş güvenliği olduğuna değindi.Dünyada üstün standartlarda en iyi teknoloji neyse o kullanılacak. İnsan ve çevre önceliğimiz,insansız ve çevresiz bir dünyanın zaten anlamı olmaz. Her insanın işini yaptıktan sonra evine sağlıklı bir şekilde dönebilmesi ilkemiz dedi.

BİR CEVAP BIRAK