Ana sayfa Piyasa Çetinkaya’dan Dolar Yorumu 11 Nisan 2018

Çetinkaya’dan Dolar Yorumu 11 Nisan 2018

868
0
PAYLAŞ

Dolar’daki yükseliş dikkat çekici seviyede!

Son 6 günlük periyotta 17 kuruş kadar yükselen dolar ile ilgili Çekinkaya’dan analiz niteliğinde bir yorum geldi.

Merkez Bankası, dövizdeki yükselişe “bu bir atak” dedi. Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kapalı oturumda milletvekillerine doların yükselişi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Son dönemde özellikle aşırı yükselişi akıllarda pek çok soru işareti oluşturan dolar hakkında gelen “atak” yorumu tam olarak ne anlama geliyor detaylar yazımızın devamında.

Milletvekillerinin dövizdeki hareketle ilgili soruları karşısında “atak” yorumu yapan Çetinkaya, bu atağın kaynağını gözlemlediklerini dile getirdi. Çetinkaya dövizdeki hareketlenmenin sebepleri arasında Rusya’daki tutarsız grafiğin bulunduğunu da ifade etti.

HDP Milletvekili Garo Paylan’ın Merkez Bankası’nın itibarının aşındığı eleştirileri karşısında ise Çetinkaya, araç bağımsızlıklarının olduğunu ve sıkı para politikası uyguladıklarını söyledi. Çetinkaya, “Fiyat istikrarı konusunda başarılı olduğumuz söylenemez” mesajını verdi. Çetinkaya sunum sırasında, “Biz atmamız gereken adımları atıyoruz. Gerektiği zaman gereken adımları atarız” ifadelerini de kullandı.

BİR CEVAP BIRAK