Ana sayfa Piyasa Çiftlik Bank’tan Sonra AnadoluFarm Vurgunu !

Çiftlik Bank’tan Sonra AnadoluFarm Vurgunu !

1172
0
PAYLAŞ

Çiftlik Bank benzeri 120 sanal oyun sitesi içinde bulunan Anadolu Farm’ın üye sayısı ve topladığı para 200 milyon lirayı buluyor… Kayseri merkezli Ekolium A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteren ve yılda %300’e varan inanılmaz oranlarda kar vaat eden Anadolu Farm’ın bir yılda 200 milyon TL para topladığı bilgisine ulaşıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın incelemeye aldığı, 44 bin üyesi bulunan sistemde 2 hafta önce tüm ödemeler durduruldu. Anadolu Farm’ın, Çiftlik Bank ile söylediklerinin benzerliği dikkatleri üzerlerine çekiyor. İnceleme başladıktan sonra üye ödemelerini günlükten haftalığa çıkaran ve sonra da durduran Anadolu Farm’ın üyelerini “İnceleme nedeniyle hesaplarımız bloke edildi. Bu yüzden ödeme yapamıyoruz” şeklinde tabir-i caizse oyaladığı görüldü. Bu yalanı söyleyerek, bütün ödemeleri iptal etti. Bir Anadolu Farm bayisi aynı zamanda Çiftlik Bank mağduru oldu. Çiftlik Bank’a 190 bin TL kaptırdığını belirten bayi,  Anadolu Farm’a güveninin sarsılmadığını ve sonunun Çiftlik Bank gibi olmayacağını söyledi. 

MEHMET AYDIN İLE AYNI YAŞLARDA

Sabah haberlerine göre, Çiftlik Bank logosunda inek sembolü bulunurken, Anadolu Farm’ın logosunda boğa resmi var. Piyasadan 200 milyon TL topladığı iddia edilen Anadolu Farm’ın kurucusu İsa Karademir’in Çiftlik Bank Ceo’su Mehmet Aydın ile hemen hemen aynı yaşlarda olması da dikkat çekiyor. Telefonlara çıkmayan Karademir, üyelerine WhatsApp grupları ile mesaj yolluyor. Öte yandan Anadolu Farm üyelerinin de piyasadan daha fazla para toplayabilmek için Çiftlik Bank gibi milli duyguları sömürdüğü görülüyor.

TAVUK RESTORANI AÇMIŞ

Para yatıran üyelerin bir anlamda gözünü boyamak için yapılan yatırımlarda Anadolu Farm’ın tercih ettiği alan ise tavuk restoranları açmak olmuş. Kayseri ve Tokat’ta “Tauk” markasıyla restoran açan şirket, dağıttığı karın buralardan geldiğini üstüne basarak dile getirdi. 

BAKANLIKTAN ‘NİTELİKLİ DOLANDIRICI’ İFADESİ

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ise Anadolu Farm’ın da nitelikli dolandırıcılık yaptığını ve vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Bakanlık ödemelerin durmasında kendilerinin etkisi olmadığını açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK