Ana sayfa Güncel Ekonomi Coca-Cola Co’Nun Geliri Beklentilerin Üstünde !

Coca-Cola Co’Nun Geliri Beklentilerin Üstünde !

1099
0
PAYLAŞ

The Coca-Cola Company: The Coca-Cola Company (TCCC), dünyanın en büyük içecek şirketlerinden biridir. Şirket bir Amerikan şirketi olmakla birlikte, dünyanın pek çok yerinde fabrikaları vardır. 2008 yılından yönetim ve icra kurulu başkanı Türk asıllı Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Muhtar Kent’tir.

Coca-Cola: Amerika Bileşik Devletleri kökenli, karamelize şekerle tatlandırılmış alkolsüz içecek markasıdır. Üretci The Coca-Cola Company’dir.  İlk üretim senesi 1886’dır.

Coca-Cola Co, Coke Zero Sugar ve Diet Coke’un yeni tatlarına olan talep sayesinde Wall Street tahminlerini geçen üç aylık gelir açıkladı.

Amerika Birleşik Devlet’li meşrubat devinin net karı 30 Mart tarihinde sona eren ilk çeyrekte 1,18 milyar dolar seviyelerini seyretti bu kapsamdaki değerlendirmede hisse başına 32 cent seviyelerini izledi. Geçen sene aynı döneminde hisse başına 27 cent kar gözlemleniyordu.

Şişeleme operasyonlarının elden çıkarılması nedeniyle gelirlerinde yüzde 16 seviyelerinde düşüş gösteren ve 7,63 milyar dolara düşen Coca-Cola Co, ancak analistlerin 7.34 milyar dolar olan tahminlerini geçti.

 

BİR CEVAP BIRAK