Ana sayfa Kredi İhtiyaç Kredisi Düğün Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Düğün Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

1590
0
PAYLAŞ

Günümüzde düğün yapmak, evlilik öncesi çiftlerin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Sebebi ise yüksek maliyetler. Fakat bankalar düğün kredisi vererek, evlilik yapacak olan çiftleri rahatlatıyor. Evlilik kredisi olarak da adlandırabileceğimiz düğün kredisi, düğün için yapılan tüm masrafları karşılayacak şekilde bankadan tahsis edilebilmektedir. Yapacağınız düğün ve alışverişlere göre bankaya kredi talebinde bulunmak mümkün. Yeni ev eşyaları, düğün salonu, gelinlik ve damatlık, diğer masraflar adeta düğün zamanında çiftlerin ve ailelerin keyfini kaçıran nokta haline geliyor. Düğün kredisi veren bankalar ise durumu çözümleyen finans kaynağı konumunda. Eğer düğün öncesi düğün masraflarını karşılayacak kadar birikiminiz yoksa fakat düğünü ertelemek istemiyorsanız kredi kullanarak düğün yapabilirsiniz.

DÜĞÜN KREDİSİ VEREN BANKALAR

Düğün kredisi yani bir başka deyişle evlilik kredisi her banka tarafından sunulmuyor. Evlilik kredisi bulunmayan bankalar, bu yöndeki talepleri ihtiyaç kredisi kullanımına yönlendirmektedir. Aslında düğün kredisi de bir nevi ihtiyaç kredisi olarak sınıflandırılmaktadır. O sebeple ihtiyaç kredisi ile düğün kredisi faiz oranları arasında ciddi bir fark olmadığını belirtelim. Peki evlilik kredisini hangi bankalar veriyor? Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Akbank ve Albaraka Türk Katılım Bankası bu listede yer alan bankalardır. Diğer bankalar ise düğün kredisini doğrudan ihtiyaç kredisi çatısı altında sağlamaktadır.

DÜĞÜN KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Düğün kredisi başvurusu yapacak olan çiftler için bankanın istediği teminat ve şartlar vardır. Teminat için istenen belgeler diğer kredi türlerinde istenen belgelerden farksız. EN başta maaş bordrosu gelmektedir. Maaş bordrosu, kimlik ve bazı durumlarda ikametgah istenmektedir. Her ne kadar düğün için kredi kullanılıyor olsa da evlilik ile ilgili ise herhangi bir detay istenmemektedir.

Düğün Kredisi Vadesi En Fazla Kaç Ay?
Akıldaki sorular tabikide üst limite odaklanmış durumda. En fazla kaç ay vade yapılıyor ya da en fazla ne kadar düğün kredisi çekebilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa o konuda da aydınlatmamızı yapalım. İhtiyaç kapsamında değerlendirilen krediler en fazla 48 ay olarak tahsis ediliyor. Evlilik kredisi de bu durumda 48 ay ile limitlendirilmiş. Kredi tutarı ise gelir durumunuza göre değişkenlik gösterir. Bankalar ödeyebileceğiniz miktarlarda düğün kredisi kullanımına izin verebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK