Ana sayfa Kredi İhtiyaç Kredisi Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar

1426
0
PAYLAŞ

Müşterilerine kredi imkanı sağlayan bankalar, bazı müşterilerine ayrıcalıklar tanıyabiliyor. Bu ayrıcalıkların bir kısmı da emeklileri yakından ilgilendiren ayrıcalıklar. Kredi kullanacak emekliye bir çok banka daha düşük faiz oranı yansıtırken, bazı bankalar ise faizsiz kredi imkanı sunuyor. Bu konuda kısıtlı sayıda banka faizsiz kredi kullanım imkanı tanırken, kredi kullanım limiti ise düşük miktarlarda yer alıyor. Yani emekliye faizsiz kredi sadece düşük miktarlarda veriliyor. Bu da sadece küçük ihtiyaçları karşılayabilecek türden bir kredi olmuş oluyor diyebiliriz. Fakat küçük miktar da olsa faiz ödemek istemeyen emeklilerin tercih edeceği bankaların olması, düşük miktarda maaş alan emekliler için önem arz ediyor. Aktif olarak şuan Türkiye’de iki farklı banka emekliye faizsiz kredi imkanı sunuyor. Fakat bankalar dönem dönem müşteri sayısını arttırma amaçlı çeşitli kampanyalar düzenleyerek faizsiz kredi imkanı sağlayabiliyor. Bu sebeple faizsiz kredi kullanmak isteyen emekliler, yazımızda belirteceğimiz iki banka dışında, kredi kullanacakları dönemde diğer bankaların kampanyalarını gözden geçirmeleri tavsiye edilir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Güncel olarak şuan Türkiye’de Denizbank ve Fibabanka emekliye özel fırsat sunuyor. İki banka aracılığı ile düşük miktarlı faizsiz kredi alma imkanı yer alıyor. Denizbank ve Fibabanka, sundukları emekliye faizsiz kredi fırsatında herhangi bir dosya masrafı da almıyor. İhtiyaç kredisi olarak nitelendirilen bu kredileri eşit miktarlarda faiz ödemeden kullanabilirsiniz. İki banka arasındaki kredi miktarı farklılık göstermekte. Şartlara değinecek olursak:

Denizbank: Türkiye’nin lider diyebileceğimiz bankalarından biri olan Denizbank, emekliler için 1000 liralık faizi olmayan ihtiyaç kredisi kullanım imkanı sağlıyor. Bu krediyi kullanan emekliler hiç bir dosya ve sigorta masrafı ödemeden net 1000 TL alarak geri ödemesini 1000 TL olarak yapabiliyor. Eğer 1000 liralık bir kredi sizin ihtiyacınızı karşılıyorsa Denizbank doğru bir tercih olabilir. Denizbank’ın faizsiz kredi kullanımına ilişkin sizden istediği tek şart ise,otomatik ödeme talimatı vermeniz. Eğer faizsiz kredi imkanından faydalanmak istiyorsanız banka vasıtası ile 2 adet faturanızın otomatik ödemeye dahil edilmesi gerekiyor. Denizbank 1000 liralık faizsiz kredi kullananlar geri ödemesini 12 ay vade ile yapmaktadır. Ayrıca faizi olmadan çekilebilen bu kredi sadece bir defaya mahsus olarak kullanılabiliyor.

Fibabanka: Eğer 1000 Liralık bir kredi size yetmiyorsa Fibabanka’da faizsiz kredi kullanımı için emeklinin fayda sağlayabileceği bir banka konumunda. Fibabanka, emekliye 3000 lira faizsiz kredi verebiliyor. 3000 Liralık krediyi 12 ya da 18 ay vade ile geri ödeme yapılabiliyor. Fibabanka faiz almamasına rağmen sigorta ve işlem ücreti ödemek zorunda. 12 Ay vadeli ödeme seçeneğini kullanan emekliler 345 TL işlem ücreti öderken, 18 ay vade isteyenler 465 liralık bir kesinti ile kredilerini çekebilir. Bu kesinti Fibabanka’nın avantajını biraz yitirse de bir çok bankaya göre avantaj oluşturuyor.

BİR CEVAP BIRAK