Ana sayfa Kredi Konut Kredisi En Düşük Faizli Konut Kredisi Hangi Bankada?

En Düşük Faizli Konut Kredisi Hangi Bankada?

2173
0
PAYLAŞ

Bankadan bankaya faiz oranlarının değişiklik gösterdiği kredi sektöründe en düşük faizli konut kredisi hangi bankada diye sorgulamak, kredi kullanımı öncesinde yapılacak en mantıklı araştırma diyebiliriz. Çok düşük miktardaki oran farklılıkları bile geri ödemede ciddi farklılıklar yaratmakta. Özellikle meblağ büyüdükçe, daha fazla faiz ödemek zorunda kalan banka müşterileri, bu sebeple kredi öncesinde iyi araştırma yapmak zorunda. Biz ise bankaların konut kredisi faiz oranlarını detaylı şekilde analiz ettik. Hangi banka en düşük faizle kredi veriyor, hangisinde dosya masrafı daha az veya avantajları neler masaya yatırdık. Araştırmamız sonucunda bazı bankaların daha düşük oranda konut kredisi sunduğunu tespit ettik. Siz de konut kredisiyle ev almak istiyorsanız yazımızı okuyarak araştırmanıza devam edebilirsiniz.

ICBC BANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI
Türkiye’de ismini çok fazla duymasanız da dünyanın en büyük bankası olarak bilinir. Çin devlet bankası olarak da bilinen ICBC, Çin Endüstri ve Ticaret Bankası olarak kayıtlarda yer almaktadır. Ülkemizde de aktif olarak varlık gösteren ICBC, en düşük faizli ev kredisi sunan bankalar arasında genellikle ilk sıralarda yer alıyor. Bankanın konut kredisi için verdiği oran %1.01’dir. 120 Ay vade ile konut almak isterseniz ve çekeceğiniz kredi miktarını 200 Bin var sayarsak aylık olarak ödyeeceğiniz miktar 2.883,31 olacaktır. Toplamda ise 344 Bin 997 TL’lik bir geri ödeme mevcut. Bankanın dosya ve çeşitli masraflar için istediği ortalama ücret ise 2.152 TL’dir.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI
Konut kredisinde avantajlı oran sunan bankalardan biri de Ziraat Bankası. Vade sayısına göre farklı faiz oranı belirleyen banka, 100 Bin liraya kadar olan krediler için %0.95’lik oran sunuyor. Bu oran aynı zamanda 100 Bin liraya kadar olan konut kredisi için en düşük faizi sunan banka konumundadır. Eğer 100 Bin üzerinde 1 Milyon TL’ye kadar olan konut kredilerinde ise oran %1.03 olarak hesaplanır. 200 Bin liralık kredi için aylık geri ödeme 2.911 TL’dir. 10 Yılda toplam geri ödeme ise 349 Bin 342 liradır.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI
Konut kredisinde düşük faiz oranı sunan bankalardan öne çıkan Türkiye İş Bankası, %1.05’lik faiz oranı ile bu alanda müşterilere uygun kredi imkanı sunuyor. Vade farkına bakmaksızın %1.05 faiz oranı ile ev alacaklar için fazlasıyla avantajlı diyebiliriz. Örneğin 200 Bin liralık bir kredi için 10 yıllık geri ödeme planında aylık 2.939,21 TL ödeme istenmektedir. Toplam geri ödeme ise 352 Bin 705 TL’dir. İş bankasından konut kredisi kullandığınızda dosya masrafı ise 2.544,63 TL olmaktadır. Bu miktar içerisinde ekspertiz, tahsis, DASK, konut ve hayat sigortası, taşınmaz rehin tesis ücretleri yer alır.

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI
Düşük faizli konut kredisi sunan bir diğer banka ise Yapı Kredi Bankası’dır. Sadece %1.06’lık bir faiz oranı ile kredi kullanımına imkan tanıyan banka, en fazla 120 ay yani 10 yıl vade yapmaktadır. 200 Bin liralık kredi için aylık ödemeleri 2.953,28 TL olan kredi için toplam geri ödenecek tutar ise 354 Bin 392 TL’dir.

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI
Halkbank, vade sayısı ve kullanılacak kredi tutarına göre farklı faiz oranları sunan bankalardan biridir. Halkbank’ın konut kredisindeki politikasına bakılırsa düşük vade sayısı kredi faiz oranını etkileyen en önemli unsur. 36 Aya kadar olan krediler için en düşük oran sunuluyor. Örneğin 100 Bin liraya kadar olan 36 ay vadeli kredi için %0.88, 100 Bin ile 1 Milyon TL arasındaki krediler için %0.95, 1 Milyon TL ve üzerindeki miktarlarda ise %1.08’lik faiz oranı sunuluyor. Eğer çekilecek kredi miktarı 100 Bin TL üzerindeyse 37 Ay ile 120 Ay arasında vade sayısına sahip konut kredisi için faiz oranı %1.03 ile %1.08 arasında olmaktadır.

QNB FİNANSBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI
QNB Finansbank’ın güncel konut kredisi faiz oranı %1.09’dur. 120 Aya kadar vade imkanı sunan Finansbank, 120 Ay vade için kullanılabilecek 200 Bin liralık krediye aylık 2.995,66 TL geri ödeme istemektedir. Toplam geri ödenecek tutar ise 359 Bin 479 TL’dir. Finansbank’ın ek masrafı ise sadece ekspertiz rapor ücreti olan 544 TL’dir.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI HAKKINDA

Belirtmiş olduğumuz bankalar, araştırmalarımızda en düşük konut kredisi faiz oranı sunan bankalar olarak listelenmiştir. Listede her bankaya değil, sadece en düşük faiz alan bankalara yer verdik. Tüm bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ve sıralamasını görmek istiyorsanız sitemizde kredi faiz oranları sayfasından konut kredisi sayfasına geçiş yaparak bilgi edinebilirsiniz.

Diğer bir hatırlatmamız ise, unutmamanız gerekir ki faiz oranları bankaların politikaları gereği değişikliğe uğrayabilir. Hiç bir banka, faiz oranlarını sabitlememiştir. Bu sebeple faiz oranları değişim gösterebilir. Tavsiyemiz, yazımızı okuduktan sonra bankaların resmi web sayfasını ziyaret ederek faiz oranını kontrol etmek. Listede yer alan bankalar arasında ciddi bir değişiklik olma ihtimali düşüktür. Fakat oranlarda farklılıklar olabilir.

BİR CEVAP BIRAK