Ana sayfa Yatırım En Kazançlı 5 Yatırım Aracı

En Kazançlı 5 Yatırım Aracı

874
0
PAYLAŞ

Şüphesiz herkes tabir-i caizse eli bollaşınca olağan birikimleri nasıl değerlendirebileceğini ve en kazançlı yatırım aracının hangisi olduğunu düşünür. Sadece düşünmekle kalınmaz bu yolda bazı araştırmalar yaparız. Hatta bu araştırmalar sonucunda para kazandıran yatırım araçları içerisinden birinde şansımızı deneriz. Hüsranla sonuçlanması tabii ki en son isteyeceğimiz durum. Paranızı değerlendirebileceğiniz yatırım araçları için birden fazla seçenek vardır. Zaten kafa karıştıran kısımda tam olarak budur. Tek bir yatırım aracına tüm birikimi yatırmak ve kazanç sağlamayı beklemek tam anlamıyla büyük bir risktir. Araştırma birimimize göre bu yolda en mantıklı olanı, birikimleri belli bir paya bölerek birden fazla alanda yatırım yapmaktır. Böylece olası bir kayıp durumunda sermayenin tamamını kaybetme riski ortadan kalkar.

Likit Fon Yatırımı

Likit fonlar kısa vadeli yatırım araçlarındandır. Bunu bir joker olarak bile düşünebilirsiniz. Kısa vadede kazanç sağlamak isteyen herkesin tercih etmesi gereken bir yatırım aracı olduğunu söyleyebiliriz.

Altın Yatırımı

Altın, değeri yükselen bir yatırım aracıdır. Ülkemizde çok sevilir ve herkes bir kez bile olsun denemiştir ya da denemeyi düşünmüştür. Altının değeri, en son ne kadar olduğu her zaman merak edilen ekonomik gelişmelerin başında gelir. Şunu çok rahat bir biçimde söyleyebiliriz ki altın her zaman en iyi yatırım araçları içerisinde en üst sıralarda bulunur.

Emlak – Gayrimenkul Alımı

Uzun ve yüksek kazanç sağlamak isteyenler için muazzam bir yatırım aracıdır. Özellikle de son yıllarda en kazançlı yatırım araçları içerisinde hızla yükselen gayrimenkul, asla kaybettiren bir yatırım olmamıştır. En kötü yerden bile bir ev ya da arsa aldığınızda bir süre sonra en kötü ihtimalle aldığınız fiyata yeniden satar, kar elde etmeseniz de zarar da etmemiş olursunuz.

Mevduat Yatırımı

En garantili yatırım araçlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Paranızı Türk lirası ya da döviz cinsinden mevduat hesabına yatırmanız ile gerçekleşir. Çünkü düzenli bir kazanç sistemi vardır ve yatırımcı her ay ne kazanacağını bilir, bunun altına inme durumu da yoktur. Bu nedenle garantilidir.

Yatırım Fonu

Yatırım Fonları, halkın bir araya gelerek küçük paralarla büyük yatırımlar yapmalarına olanak sağlar. Yatırım fonunun bir yöneticisi vardır ve hissedarlar adına yatırımları o yapar. Yatırım fonu yöneticisi, hisse senedi, tahvil, hazine bonosu, döviz altın gibi sermaye piyasası araçlarından oluşan fonları yönetir.

BİR CEVAP BIRAK